"Чілдрен Кінофест"-2022 — програма та особливості фестивалю: інтерв'ю з Іллею Дядиком

Ілля Дядик. Фото: kanaldom.tv

З 3 до 12 червня в Україні триватиме щорічний Міжнародний кінофестиваль для дітей та підлітків "Чілдрен Кінофест". Про те, якою буде програма заходу, як відбиралися фільми, які основні виклики стояли перед організаторами та які призи чекають на переможців дитячої програми — розповів програмний директор кінофестивалю "Чілдрен Кінофест" Ілля Дядик в ефірі програми "Ранок Вдома".

 Ведучі — Юрій Критенко та Анна Кузіна.

— Розкажіть докладніше про програму та формат фестивалю "Чілдрен Кінофест" цього складного 2022 року.

— Ми дуже хотіли залишити фестиваль, щоб він відбувся всупереч воєнній агресії Росії. І подумали, що кіно в ці складні часи зможе підтримати наших юних глядачів та їхні сім'ї, відволікти їх від військових дій, щоб хоча б на годину-півтори, поки вони дивляться наше кіно, могли б поринути у фантастичний світ без жахів війни, без смертей. І ми дуже раді, що змогли його таки залишити і провести.

Проводимо ми його цього разу в онлайн-форматі. Покази відбудуться в Україні та Польщі. У Польщі через те, що дуже багато людей, дітей, сімей евакуювалися саме туди.

— Щодо програми, як ви її складали та готували? Процес відбору фільмів потрапив на активну фазу бойових дій? Як ви вийшли із цієї ситуації?

— Частково фільми ми таки відібрали ще взимку, навіть деякі були відібрані восени. Тому тут ми змогли оперативно зібратися та відібрати картини, які хотіли б показати нашим глядачам. Географія, як завжди, залишається незмінною — європейське кіно. Є картини із Нідерландів, з Німеччини, українська картина є. І є наша улюблена програма "Конкурс дитячих робіт".

Тобто конкурс фільмів, створених українськими дітьми. Ця програма була особливим викликом, і тому цього року ми отримали, звичайно, менше робіт, ніж зазвичай. Менше з тим, роботи дуже сильні, і ми їх показуватимемо. І ось за переможця може голосувати не лише професійне журі, а й глядацьке.

— А які призи чекають на переможців дитячої програми?

— У нас дві вікові категорії: 7-10 років, 11-14 років. Призи ми залишили всі, як і в попередні роки, Гран-прі — 20 тис. грн. Гран-прі отримує найкращий фільм за рішенням професійного журі.

— Можете назвати фільми, які є обов'язковими для перегляду цього року на кінофестивалі?

— Із міжнародної програми я хочу відзначити три картини. Це українська стрічка "Пекельна хоругва". Вона дуже вдало пройшла в українському прокаті, і дітям та їхнім батькам дуже сподобалася ця стрічка. І ось зараз ті, хто не дивився її в кінотеатрах, або дивилися, але хотіли б подивитись ще раз, можуть насолодитися нею на нашому фестивалі. Картина "Мій тато — сосиска" з Нідерландів, де дочка намагається підтримати свого батька в прагненні стати актором.

І "Францеві історії", копродукція Австрії та Німеччини, яка розповідає про вплив блогерів на дитинство, та про те, що не завжди варто виконувати все, що кажуть вам на екранах ваших мобільних пристроїв. Напевно, це три мої фаворити.

— Це вже дев'ятий "Чілдрен Кінофест". Чи ви отримуєте якийсь фідбек від дитячої підліткової аудиторії, чи орієнтуєтеся ви на їхні смаки, на смаки тих, заради кого ви робите цей кінофестиваль?

— Так, ми намагаємося з одного боку розвивати дітей, тобто показувати фільми на теми, які нам здаються важливими та актуальними. А з іншого боку, звичайно, хочеться, щоб дітям подобалося це кіно, і щоб це не було щось химерне, зарозуміле.

 І мені здається, нам досі вдавалося знаходити цей баланс. Особливо мені приємно, що у нас із року в рік діти, які створюють фільми, беруть участь у нашому конкурсі, подаються знову.

Ось, наприклад, минулорічний переможець Матвій із Ізюма, всупереч бойовим діям у його місті, він, на щастя, евакуювався на Закарпаття, надіслав на конкурс свою нову роботу.

Ви її зможете подивитися та проголосувати за неї у нашій конкурсній програмі дитячих фільмів. Усі покази фестивалю відбудуться онлайн на сайті "Чілдрен Кінофест" з 3 до 12 червня. Усіх запрошую. Не забувайте голосувати як за міжнародну програму, так і дитячі роботи з національного конкурсу. До зустрічі на наших показах!

Прямий ефір