697 дітей загинули в Україні внаслідок російської агресії, — Зеленська

Олена Зеленська. Фото: facebook.com/olenazelenska.official

Від початку повномасштабного вторгнення російські окупанти вбили в Україні 697 дітей, а ще 2 454 дитини отримали поранення різного ступеня тяжкості. Офіційно зафіксовано щонайменше 23 випадки сексуального насильства проти неповнолітніх. Про це повідомила перша леді Олена Зеленська, інформує “Дім”.

Ситуацію із захистом прав українських дітей обговорили в Києві під час зустрічі з представницею Організації Об'єднаних Націй (ООН) Ванессою Фрейзер

Фото: facebook.com/olenazelenska.official

Завдяки зусиллям міжнародної спільноти та українських волонтерів із російського полону вдалося повернути понад 2 тисячі дітей. Однак ще тисячі неповнолітніх досі залишаються на території країни-агресора. Зараз над їхнім порятунком працює Міжнародна коаліція, яка об'єднує 47 членів.

На тимчасово окупованих територіях (ТОТ) Росія посилює тиск на молодь. Зокрема, зафіксовано факти активного вербування українських дітей до лав російських збройних сил та випадки судового шантажу. Неповнолітнім, яких незаконно засудили за нібито співпрацю з українськими спецслужбами, пропонують скасувати вироки в обмін на підписання військових контрактів з агресором.

“Для нас дуже важливо, щоб світ бачив і визнавав злочини проти українських дітей. Це дає надію, що безкарності не буде і справедливість знайде злочинців”, — наголосила перша леді.

Читайте також: Ще трьох українських підлітків вдалося повернути з ТОТ — деталі

Нагадаємо, для молоді з тимчасово окупованих територій, які планують здобути вищу освіту в українських навчальних закладах, розроблено механізми безпечного та доступного вступу з повною державною підтримкою.

Медіа-партнери
Прямий ефір