Чемпіонат України, секрети макіяжу і зачіски плавчинь: як представниці українського артистичного плавання готуються до боротьби за ліцензії на Олімпійські ігри

Марина та Владислава Алексіїви на командному чемпіонаті України з синхронного плавання. Фото: facebook.com/ukrsynchro

Змагання із артистичного плавання розпочинаються із творчого ритуалу, коли спортсменки власноруч додають своїм образам виразності. Ця частина обов'язкова і важлива, адже так висловлюють настрій і стиль виступу. Про мистецтво українського артистичного плавання розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім".

"У нас завжди питають, хто вам робить макіяж та чи водостійка косметика. Ми завжди кажемо, що ні, це звичайна косметика. Звичайний олівець, рум'яна. Просто наносимо все жирним шаром, щоб не змивалося", — зізнаються чемпіонки України з артистичного плавання Марина та Владислава Алексіїви.

Ідеальні зачіски дівчата теж створюють власноруч. Головний і несекретний засіб — желатин, який наносять для блиску та гладкості волосся у зачісці. 

"Зачіски ми одна одній допомагаємо робити, бо ці корони треба шпильками прикріплювати добре, щоб все трималося. А гульку із сіточкою — вже самі. Ми вже звикли, робимо це вже більше 10 років, тому це вже швидко", — пояснюють дівчата.

За репетицією виступу у басейні спостерігати дуже цікаво, адже зблизька можна побачити обриси задуму та дізнатися дещо дуже несподіване про техніку підготовки. 

"Ті елементи, які ми робимо у воді, ми також робимо й на суші. Ти ж маєш якось повторювати рухи. Те саме вертикально ногами ти не зробиш, тому ми це переносимо на руки — рахуємо все це руками під музику. Те, що робимо ногами — репетируємо руками", — зізнаються сестри Алексіїви.

У чемпіонаті України брали участь шість дуетів, які змагались у технічній програмі. Цілком прогнозовано перемогли лідерки збірної України Марина та Владислава Алексіїви. Для сестер цей виступ на чемпіонаті — можливість виконати та удосконалити нову програму, яку вони готують спеціально для міжнародних стартів. 

"Ми дуже раді, що нарешті змогли показати цю програму. На жаль, ще не на міжнародних змаганнях, але це дуже важливо. Для того і є ці змагання — щоб перевірити нові програми: правильно все зробили, пропливли всі елементи, зв'язки, складність. Тренер каже, що треба підрехтувати і на міжнародних змаганнях зробити все максимально ідеально. Найголовніше — ми нічого не забули. Нових рухів дуже багато, треба запам'ятати, вони всі плюс-мінус однакові, але різні за порядком. Зараз це дуже складно, але ми все зробили і дуже задоволені", — кажуть плавчині. 

Момент широкого оприлюднення програми — ще попереду. Суперниці українок не мають знати подробиць. Важливість підготовки у пильному погляді на кожен рух та навіть подих дівчат головної тренерки збірної України Світлани Саїдової. Вона зазначає, що команда адаптувалася до нових правил і вимог та готова підкорювати світові п'єдестали. 

"Торік я ці правила просто не сприймала ні серцем, ні розумом. Не могла їх прийняти, тому що створюється картина артистичності, йдуть одноманітні зв'язки, через що я дуже хвилювалася. У цьому році під час відпустки я себе вмовила і змирилася з цим. Вважаю, всі правила будуть змінюватися, і впевнена, що це не тільки моя думка", — прокоментувала Світлана Саїдова.

Наразі збірна України з артистичного плавання ще не має ліцензії на Олімпіаду у Парижі. Можливість здобути путівки на Ігри буде за два місяці. У лютому у Катарі відбудеться Чемпіонат світу, де розіграють дві ліцензії — дует, який має тільки дві програми, та група, яка має три програми. 

"Тільки 10 команд попадає на Олімпіаду і 18 дуетів. Якщо група увійшла в десятку до 10-го місця, то і дует потрапляє на Олімпійські ігри. Тому це дуже важливо", — пояснив президент Федерації артистичного плавання України Ігор Лисов.

Більше з "Кола спорту":

Прямий ефір