Автономне електропостачання для багатоповерхівок: що пропонує нова програма "СвітлоДім"

Стартувала державна програма "СвітлоДім", яка допоможе мешканцям багатоквартирних будинків підтримувати роботу основних систем — водопостачання, зв’язку, ліфтів, освітлення та тепла — під час тривалих відключень, повідомляє "Дім" із посиланням на Міністерство розвитку громад та територій України.
Розмір державної допомоги становитиме від 100 до 300 тисяч гривень — залежно від поверховості будинку та кількості під’їздів.
Кошти можна буде спрямувати на придбання:
- бензинових, дизельних або газових генераторів;
- інверторів;
- блоків керування високовольтними батареями;
- акумуляторів;
- сонячних панелей.
Мешканці самостійно обиратимуть тип обладнання та постачальника — програма не передбачає обмежень у цьому питанні.
Подати заявки зможуть:
- ОСББ;
- житлові та обслуговуючі кооперативи;
- управителі багатоквартирних будинків будь-якої форми власності.
Усі заявки подаватимуться онлайн на офіційному сайті програми через електронний кабінет на порталі "Дія", який запрацює вже найближчим часом.
Рішення ухвалюватимуться оперативно: комісія при Мінрозвитку розглядатиме та схвалюватиме заявки, а виплати здійснюватимуться протягом 48 годин після їх валідації.
Детальніше про умови програми
Отримувач державної допомоги має придбати обладнання протягом 45 календарних днів з дати їх отримання, але не пізніше 20 грудня 2026 року. Після встановлення обладнання необхідно подати звіт про цільове використання коштів через "Дію" упродовж 30 робочих днів, також не пізніше цієї дати.
"У разі, якщо кошти не були використані або придбання обладнання виявилося неможливим, отримувач має повернути кошти протягом 45 календарних днів з дати отримання допомоги, але не пізніше 20 грудня 2026 року", — йдеться у повідомленні.
У Мінсоцполітики інформують, що програма "СвітлоДім" діятиме протягом воєнного стану, але не довше двох років з моменту набуття постановою чинності, в тих громадах, де через складну енергетичну ситуацію офіційно зафіксована надзвичайна ситуація в енергетиці. На першому етапі — це Київ та Київщина.
Читайте також: Мультидисциплінарні команди вже працюють у Києві: кого підтримують у першу чергу














