Акторка Олександра Тарновська пояснила, що стало найскладнішим за 260 днів життя в окупованому Херсоні

Александра Тарновская. Фото: kanaldom.tv

Акторка та завідувачка трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша Олександра Тарновська прожила в окупованому Херсоні 260 днів. Про те, що виявилося найскладнішим для неї у цей час, вона розповіла в інтерв'ю Світлані Леонтьєвій у "Точці опори".

24 лютого 2022 року заслужена артистка прокинулася від вибухів — обстрілювали Антонівський міст. Її дім розташований приблизно у трьох кілометрах від мосту. Поки росіяни захоплювали Херсон, а ті, хто міг похапцем виїжджали з міста, Олександра Тарновська в'язала шкарпетки та шарфики і чекала на ЗСУ. 

"Найважче було заспокоювати близьких. Вони казали мені що я, мов батарейка. З 1 травня у нас не було зв'язку — українські оператори не працювали. Нам потрібно було купувати російські SIM-карти, але для цього треба було прийти до крамниці з паспортом, а ми не показували їм свої документи. Я пішла до друзів на ринок, щоб вони встановили ту карту на старенький кнопковий телефон. Бо нам треба було виходити на зв'язок. Наприклад, коли ракета влучила у будинок моєї подруги, ми мали подзвонити і сказати рідним, що вона жива", — згадала акторка.

Тарновська також розповіла про те, як росіяни зупиняли маршрутку, заходили, казали "Добрий дєнь", а далі виводили чоловіків з салону. Маршрутне таксі чекало, поки вони зайдуть. Але вони так і не зайшли.

Повна версія інтерв'ю: Про 260 днів життя в окупованому Херсоні: інтерв'ю з акторкою Олександрою Тарновською у програмі "Точка опори"

Нагадаємо, Олександра Тарновська — заслужена артистка України, яка народилася в Херсоні. Акторка та завідувачка трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша. Працювала в Київському, Чернігівському та Миколаївському лялькових театрах, а у 1990 році заснувала дитячу театр-студію у Севастополі. Понад 20 років очолює Національну спілку театральних діячів України у Херсонській області. Після вторгнення Росії в Україну 24 лютого опинилася в окупованому Херсоні та не покидала місто до його звільнення. Прожила в окупації 260 днів. 

Попередні випуски "Точки опори":

Прямий ефір