Агресивна та підступна хвороба: лікарі пояснюють, як вберегтися від глаукоми

Глаукома: як захиститися від хвороби? Скриншот: kanaldim.tv

Глаукома — небезпечне захворювання, яке спочатку може протікати зовсім непомітно, а потім призвести до сліпоти. Сигналами розвитку хвороби можуть бути почервоніння слизової оболонки ока, нечітке зображення, больові відчуття, чутливість до світла. Як убезпечити себе від патології, дивіться у матеріалі "Ранку Вдома".

Це захворювання одне з найбільш агресивних і підступних. Деякий час воно протікає непомітно, а потім може призвести навіть до сліпоти. Йдеться про глаукому. Як захиститися від небезпечної хвороби?

"Половина пацієнтів наших не знають про те, що вони мають глаукому. Більш того, якщо ми кажемо про те, що пацієнт вже має знижений зір внаслідок глаукоми, він фактично може має дуже високий ризик стати непрацездатним", — повідомив професор, завідувач кафедри офтальмології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Дмитро Жабоєдов.

При глаукомі, здебільшого в правій частині ока утворюється більше рідини, ніж виводиться. Рідина накопичується і підвищує очний тиск, який поступово вражає зоровий нерв. Саме він передає зображення від сітківки до головного мозку, щоби ми могли бачити.

Першим сигналом розвитку очної патології можуть бути почервоніння слизової оболонки ока, нечітке зображення, больові відчуття в очах, чутливість до світла та звуження кута зору. Захворіти на глаукому може кожен, але існують фактори ризику, які збільшують таку вірогідність. Насамперед це вік, шкідливі звички, спосіб життя й генетика.

"Глаукома помолодшала. Є такі випадки, коли приходять до нас пацієнти всією сім'єю. Тобто приходять і бабусі, і батьки, і тих, хто їх приводить, мають однаковий діагноз — глаукома. Це каже про те, що це генетично обумовлене захворювання. Але це не означає, що можна нічого не робити", — провадить професор Дмитро Жабоєдов.

Людина може вплинути на свій стан здоров'я і відтермінувати захворювання, кажуть фахівці. Глаукома має чотири фази перебігу. На четвертій — термінальній стадії, відбуваються незворотні зміни та повна втрата зору.

Єдиним профілактичним методом від хвороби є щорічний огляд у офтальмолога і вимірювання очного тиску. Це допоможе виявити недугу на ранній стадії та запобігти її прогресуванню.

Також слід зробити сканування сітківки за допомогою сучасного оптичного томографа. Навіть якщо людина не скаржиться на зір, діагностика виявить зміни, які ведуть до небезпечного захворювання. Розрізняють кілька видів глаукоми.

"Якщо це закрита кутова глаукома, то це виліковне. Якщо вчасно прооперувати. Це захворювання, яке фактично потребує зміни анатомії ока. Фактично це коли кришталик має такі розміри, що перекриває виток внутрішньоочної рідини. Зовсім інша справа, якщо відкрита кутова глаукома. Це захворювання на все життя", — пояснив Дмитро Жабоєдов.

Глаукому діагностують у мільйонів людей у всьому світі. Якщо недугу не лікувати, можна повністю втратити здатність бачити.

Отже, дбайте про здоров'я своїх очей, намагайтесь їх не перевантажувати. Більше відпочивайте, читайте та дивіться телевізор з добрим освітленням. Будьте фізично активними, правильно харчуйтеся і систематично відвідуйте лікаря офтальмолога. Так ви уникнете небезпечної хвороби й збережете якість життя.

Також цікаво:

Прямий ефір