Антиейдж-харчування: що їсти, аби залишатися молодим

Антиейдж-харчування. Скриншот: kanaldim.tv

Кожен прагне якомога довше залишатися молодим. Дослідження довели, що їжа, яку ми вживаємо, може прискорити або уповільнити процес старіння. Здорове харчування додає енергії, покращує кровообіг та обмін речовин, сприяє міцності кісток тощо. Журналісти "Ранку Вдома" розпитали фахівців про продукти, які варто вживати, аби залишатися молодим та здоровим.

Попри те, що старіння — це природний процес, кожен із нас прагне якомога довше залишатися молодим. Дослідження довели, що їжа, яку ми вживаємо, може прискорити або загальмувати вікові зміни в організмі.

Здорове харчування додає енергії, покращує кровообіг та обмін речовин, сприяє міцності кісток і м'язів. Їжа у тандемі зі здоровим способом життя справді може бути цілющою, стверджують фахівці. Але що потрібно їсти, аби не старіти?

"Насамперед це продукти, які містять вітамін С і рутин. Найбільше вітаміну С утримують чорна смородина, ожина, чорниця і квашена капуста. Це просто чемпіони. Якщо ви маєте змогу літом їсти багато ягід, а взимку достатню кількість квашеної капусти, ви будете підтримувати свої судини в чистому і міцному вигляді", — відповідає гастроентеролог за фахом Лариса Бойченко.

На рутин багаті плоди шипшини. Тож відвар із сушених ягід буде корисним для здоров'я крові та клітин.

Крім цього, треба пити достатню кількість води. Основний об'єм рідини варто вживати в першій половині дня, коли наші нирки працюють максимально ефективно.

"Прокинулись — випили скляночку води. Потім між прийманнями їжі п'єте по пів склянки. Часто. Не пийте води орієнтовно за три години до сну. Тоді не буде набряків зранку, та й ви будете міцно спати", — пояснила дієтологиня.

Важливу роль в харчуванні відіграють антиоксиданти. Це речовини, які борються з вільними радикалами, що пошкоджують клітини та провокують виникнення багатьох захворювань, зокрема й онкології. Багато українських суперфудів містять корисні сполуки.

"Найкращий антиоксидант — це чорна смородина, чорниця, помідори, морква і буряк. Антиоксиданти утримуються в овочах, ягодах або фруктах, які інтенсивно забарвлені", — додала Лариса Бойченко.

Чудовими антиоксидантами, є кольорова капуста та цілозернові крупи. Вони містять клітковину, селен, цинк і вітаміни групи B, необхідні для імунної системи, виробництва енергії та метаболізму клітин.

"Якщо міцна оболонка, то у внутрішнє середовище клітини, ніщо не зможе проникнути. Насправді оболонка — це те, що робить нас молодшими й зовні, тому що шкіра це також клітини. Якщо у клітини міцна оболонка, то на шкірі немає зморшок", — резюмувала Лариса Бойченко.

Допомагають зберегти молодість поліненасичені жирні кислоти, які беруть активну участь у будівництві та реконструкції клітин.

На корисні жири багаті нерафіновані олії: оливкова, соняшникова, кукурудзяна або лляна. Пам'ятайте про бобові, рибу і кисломолочні продукти.

Вживайте менше смаженої, копченої та обробленої їжі. Обмежте надмірне використання цукру і солі.

Крім цього, аби загальмувати процеси старіння, намагайтеся уникати стресів, бути фізично активними, добре висипатися та позитивно мислити.

Також цікаво:

Медіа-партнери
Прямий ефір