Адаптивний футбол в дії: ветерани команди "Сталеві" охоче тренуються під егідою "Шахтаря"

Голкіпер команди "Сталеві". Скриншот: kanaldim.tv

Футбольний клуб "Шахтар" створив команду для військових з ампутаціями. Ветерани охоче тренуються під егідою одного з кращих клубів країни. Адаптивний футбол — це благодійний проєкт. Про те, як тривають тренування команди "Сталеві" дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

"Шахтар" став першим клубом Української прем'єр-ліги, який створив команду для захисників з важкими пораненнями під назвою "Сталеві". Спочатку представники клубу у соцмережах оголосили офіційний набір до команди. За лічені дні отримали перші заявки від ветеранів й вирішили профінансувати цей благодійний проєкт.

"У нас існує фонд, який збирає кошти завдяки тому, що "Шахтар" грає товариські матчі. Торік в Лондоні з "Тоттенхемом" ми зібрали близько 22 мільйонів гривень. Нещодавно ми грали в Японії, де теж зібрали чималу суму. Ці гроші ми використовуємо на вісім різних проєктів", — пояснив керівник департаменту комунікації футбольного клубу "Шахтар" Юрій Свиридов.

Гравцями стали 15 військових з ампутаціями кінцівок. Для них створили спеціальну програму тренувань, спираючись на досвід та міжнародну практику адаптивного футболу.

"Вона поєднує в собі певні вправи. Є спеціальні вправи для розвитку рухових якостей та формування рухових навичок. Все це об'єднується і в нас виходить програма, за якою ми працюємо. Так само у нас окремо тренуються польові гравці, роблять розминку, основні вправи, техніко-тактичні вправи. Паралельно працюють воротарі з тренером. Далі вже ігрові вправи, позиційні ігри й футбол", — розповів головний тренер команди з адаптивного футболу Богдан Білько.

До команди брали всіх охочих, незалежно від досвіду та навичок. Гранатометник Андрій Кузьменко з позивним "Вітер" востаннє грав у футбол 20 років тому. Чоловік ніс службу в окремій президентській бригаді імені Богдана Хмельницького на Донецькому напрямку. Під час ворожого обстрілу військовий втратив ліву руку, а під час реабілітації у Львові почав цікавитися футболом. Тоді він вперше після поранення спробував грати на позиції воротаря.

"Потім виписався, приїхав у Київ і дізнався про те, що тут "Шахтар" зробив свою команду. Я одразу подав заявку. Зараз стає складніше, бо ти починаєш серйозно займатися цим спортом. Мені треба набувати ще багато нових вмінь", — зізнався військовослужбовець, голкіпер команди "Сталеві" Андрій Кузьменко.

Набирається досвіду, удосконалює ігрові навички та адаптується до мирного життя й 23-річний "азовець"  Владислав Москаленко. Торік у вересні він отримав мінно-вибухові поранення, унаслідок якого втратив ногу. Попри складнощі він хоче грати у захисті.

"Я колись грав у вуличний футбол. Про футбол у "Шахтарі" дізнався від патронатної служби "Янголи Азову". Вони запропонували спробувати. Складно дуже швидко рухатися, бо треба спиратися й на милиці та стрибати. З цим в мене є нюанси. Тренер класний, всі в команді спілкуються. Лежати — не варіант. Треба продовжувати жити", — сказав військовослужбовець, гравець команди з адаптивного футболу Владислав Москаленко.

У команді військові знайшли нових друзів, однодумців, побратимів, які завжди зрозуміють та вислухають. Тричі на тиждень вони займаються спортом та мріють про перемоги на європейських змаганнях.

Читайте також: Українські ветерани візьмуть участь у Токійському марафоні

Прямий ефір