5 років поневірянь по всіх інстанціях: як переселенці будують багатоповерхівку в Вінниці (ФОТО)

Ілюстративне фото: 12kanal.com

 У Вінниці переселенці організували житлово-будівельний кооператив і в його межах вирішили побудувати власний багатоповерховий будинок на 105 квартир. Це буде житло, яке залишиться у власності переселенців. Поки що жодного такого проєкту в Україні немає. Про це "Східному варіанту" розповів голова громадської організації "Об'єднання переселенців "Спільна справа"" Юрій Зиков, інформує "Дом".

За його словами, гроші на будівництво збирають самі буквально по копійці, але й від допомоги не відмовляються. Самі стукають у всі двері і просять допомогти. За п'ять років допомігла місцева рада.

Юрій Зиков — переселенець з тимчасово окупованої Горлівки Донецької області. 2014 року він переїхав до Вінниці разом з дружиною і трьома дітьми. 2015 році він з однодумцями зареєстрував ГО "Спільна справа". На той момент у Вінниці було 17,5 тис. внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

2017 року вони створили свій ЖБК, але до реального будівництва було ще далеко.

За словами юристки організації Вікторії Мовчан, спочатку робота йшла повільно. За допомогою переселенці зверталися в різні інстанції. За роки у них накопичилися сотні листів, звернень, відписок і відповідей від всіляких відомств.

2018 року влітку переселенці вийшли на мітинг під Вінницьку міську раду, їх підтримали і інші громадські працівники міста. Вони просили виділити землю під майбутнє будівництво. Мітинг викликав великий резонанс в місцевих медіа, до того ж як з позитивного, так і з негативного боку. Потім знову настала тиша.

Так співпало, що справа зрушила з мертвої точки в грудні 2019 року, коли парламент вніс зміни до виборчого кодексу і переселенцям дозволили голосувати на виборах. 29 грудня зателефонували з Вінницької міськради і повідомили, що готові розглядати питання про виділення земельної ділянки під будівництво, згадує Вікторія Мовчан.

Візуалізація проєкту. Фото Facebook / ГО "Спільна справа"

Під час подальших переговорів організації виділили і землю, і 1,1 млн грн на розробку проєктно-кошторисної документації.

Забудовника шукали довго, було два тендери, тому що, як припускають переселенці, вартість будівництва була неконкурентною і замалою для підрядників. Ніхто не хотів братися за такий проєкт. Зрештою, підрядник знайшовся, а в березні почали заливати фундамент.

Але справа все одно йде дуже непросто. На будівництво потрібно 61,5 млн грн.

Попри всі складнощі Юрій, Вікторія і інші переселенці вірять в цю ідею. Планується, що будинок буде повністю готовий до 31 травня 2022 року.

Будівництво. Фото Facebook / ГО "Спільна справа"

Читайте також: Яке житло хотіли би отримати, розповіли переселенці з Донбасу — опитування

Нагадаємо, що з підвищенням інтересу українців до придбання житла в іпотеку зросла і кількість питань за цією темою. На найбільш актуальні з них відповіли правозахисники.

Медіа-партнери
Прямий ефір