"Зробимо все, щоб українська культура ніколи знову не була забута": інтерв'ю з вокальним тріо "Жоржини"

Тріо "Жоржини". Скриншот: kanaldom.tv

У студію завітали чарівні дівчата, які тримають культурний фронт — тріо "Жоржини". Виконавиці починали свій творчий шлях у складі квартету, а зараз продовжують його утрьох.  Ліза, Аня та Аліна влітку задумалися над тим, аби допомагати Збройним силам України тим, що вміють робити найкраще — співом. Вони вже назбирали гроші на два тепловізори та дрон. Дівчата розповіли про благодійні концерти, творчі плани та головну місію, а також заспівали пісню "Коли ти берегом ідеш".

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— Ми знаємо, що ви об'єдналися заради творчості вже під час повномасштабної війни. З чого починали свій творчий шлях? 

Ліза: Наш колектив доволі молодий — ми утворилися влітку на свято Івана Купала. Просто з дівчатами думали, як допомогти нашим Збройним силам, і зрозуміли, що ми вміємо співати і можемо цим збирати кошти. Стали проводити прямі трансляції в TikTok та Instagram. Люди почали нас дивитися та цікавитися нашою творчістю.

— Ви від самого початку збирали кошти?

Ліза: Так, першою ж піснею.  

— Яка була перша пісня? 

Ліза: "Коли ти берегом ідеш".

— На що вже назбирали?

Ліза: На два тепловізори і дрон Mavic. 

— Чи берете ви участь у фестивалях чи концертах з іншими артистами?

Аліна: Ми давали благодійний концерт у своєму селі та в сусідніх в регіоні. Співали для наших захисників і були запрошені на фестиваль "Різдво нескореної України" в Івано-Франківську. Ми, звичайно, будемо і далі співати. 

— Над чим ви зараз працюєте? 

Аня: Ми зараз активно працюємо над тим, щоб зробити запис повних пісень і випустити альбом. Бо в соцмережах багато людей просять повних версій. 

— Які ваші улюблені пісні?

Ліза: Ми любимо співати колискові, українські ліричні на кшталт "Ой, чий то кінь стоїть", "Ніч яка місячна". 

— Де ви навчаєтесь? Чим захоплюєтесь окрім співів? 

Аня: Я зараз навчаюсь в 11 класі в спеціалізованій школі-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю. З першого класу займаюсь вокалом та хореографією. Беру активну участь в освітніх і мистецьких конкурсах. 

Аліна: Я також займалася вокалом та хореографією. Зараз навчаюся в Національному авіаційному університеті на факультеті комп'ютерних наук та технологій. 

Ліза: Я навчаюся на четвертому курсі в Національному педагогічному університеті імені Михайла Драгоманова на факультеті мистецтв імені Анатолія Авдієвського. Також паралельно — на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка. У нашому селі я виконую обов'язки директора Центру культури та дозвілля, керую хоровою капелою, фольклорним аматорським колективом "Серпанок" і дитячим колективом "Сонцесвіт". 

— Що зробите після перемоги України? 

Аня: Продовжимо співати. Будемо популяризувати українську пісню, піднімати національну свідомість українців. 

Ліза: Робитимемо все, щоб наша українська культура ніколи не була знову забута. 

Читайте також: Краще загинути зі зброєю в руках, ніж жити рабом, — музикант і військовослужбовець Коля Сєрга

Прямий ефір