"Зробимо все, щоб українська культура ніколи знову не була забута": інтерв'ю з вокальним тріо "Жоржини"

У студію завітали чарівні дівчата, які тримають культурний фронт — тріо "Жоржини". Виконавиці починали свій творчий шлях у складі квартету, а зараз продовжують його утрьох. Ліза, Аня та Аліна влітку задумалися над тим, аби допомагати Збройним силам України тим, що вміють робити найкраще — співом. Вони вже назбирали гроші на два тепловізори та дрон. Дівчата розповіли про благодійні концерти, творчі плани та головну місію, а також заспівали пісню "Коли ти берегом ідеш".
Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.
— Ми знаємо, що ви об'єдналися заради творчості вже під час повномасштабної війни. З чого починали свій творчий шлях?
Ліза: Наш колектив доволі молодий — ми утворилися влітку на свято Івана Купала. Просто з дівчатами думали, як допомогти нашим Збройним силам, і зрозуміли, що ми вміємо співати і можемо цим збирати кошти. Стали проводити прямі трансляції в TikTok та Instagram. Люди почали нас дивитися та цікавитися нашою творчістю.
— Ви від самого початку збирали кошти?
Ліза: Так, першою ж піснею.
— Яка була перша пісня?
Ліза: "Коли ти берегом ідеш".
— На що вже назбирали?
Ліза: На два тепловізори і дрон Mavic.
— Чи берете ви участь у фестивалях чи концертах з іншими артистами?
Аліна: Ми давали благодійний концерт у своєму селі та в сусідніх в регіоні. Співали для наших захисників і були запрошені на фестиваль "Різдво нескореної України" в Івано-Франківську. Ми, звичайно, будемо і далі співати.
— Над чим ви зараз працюєте?
Аня: Ми зараз активно працюємо над тим, щоб зробити запис повних пісень і випустити альбом. Бо в соцмережах багато людей просять повних версій.
— Які ваші улюблені пісні?
Ліза: Ми любимо співати колискові, українські ліричні на кшталт "Ой, чий то кінь стоїть", "Ніч яка місячна".
— Де ви навчаєтесь? Чим захоплюєтесь окрім співів?
Аня: Я зараз навчаюсь в 11 класі в спеціалізованій школі-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю. З першого класу займаюсь вокалом та хореографією. Беру активну участь в освітніх і мистецьких конкурсах.
Аліна: Я також займалася вокалом та хореографією. Зараз навчаюся в Національному авіаційному університеті на факультеті комп'ютерних наук та технологій.
Ліза: Я навчаюся на четвертому курсі в Національному педагогічному університеті імені Михайла Драгоманова на факультеті мистецтв імені Анатолія Авдієвського. Також паралельно — на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка. У нашому селі я виконую обов'язки директора Центру культури та дозвілля, керую хоровою капелою, фольклорним аматорським колективом "Серпанок" і дитячим колективом "Сонцесвіт".
— Що зробите після перемоги України?
Аня: Продовжимо співати. Будемо популяризувати українську пісню, піднімати національну свідомість українців.
Ліза: Робитимемо все, щоб наша українська культура ніколи не була знову забута.
Читайте також: Краще загинути зі зброєю в руках, ніж жити рабом, — музикант і військовослужбовець Коля Сєрга