Життя депресивного українського села та розквіт держав через призму філософії — огляд книг від Дмитра Слівного

Дмитро Слівний. Скриншот: kanaldim.tv

Провести час за читанням цікавої книги — справжнє задоволення. Втім, обрати щось вартісне інколи стає справжнім випробуванням. Ідеї нам підкидає журналіст "Ранку Вдома" Дмитро Слівний. Цього разу оглядач розповів про дві книги: "Село не люди" Люко Дашвар та "50 видатних творів. Філософія" Тома Батлера-Боудона.

"Село не люди", Люко Дашвар

Буквально з перших рядків роман "Село Нелюди" української письменниці Люко Дашвар шокує своєю натуралістичною відвертістю. Авторка начебто одразу попереджає, чого чекати далі. В анотації до книги йдеться, що цей роман про любов 13-літньої дівчини до батька свого однокласника. Це цікава розповідь з безліччю незрозумілих слів сільського гумору, підліткової драми в пасторальних декораціях розрухи, алкоголізму, бідності. Ну і куди ж без пригод та мрій школярів таких наївних і вже таких дорослих.

"У Дашвар вийшов сучасний твір про реалії українського села, у якому переплетені елементи містики, відрази до реальності, людської біди, сільського гумору і натуралістичної брутальності. Уявіть собі за сюжетом Катерина 13-річна школярка, розбещена батьком її однокласника Романом. Причому однокласник Сашко закоханий у Катерину. Заради дівчини він йде на безглуздий вчинок і гине. Громада звинувачує школярку, яка змушена втекти до міста через цькування. Але там її ледь не гвалтує професорський син, тож доводиться повертатися в село. Роман сповнений яскравими образами та виразними характерами, дитячою наївністю та неприхованим трохи грубим еротизмом. Така собі Лоліта у декораціях полів та городів. Герої роману чіпляють з перших сторінок та ще довго після прочитання живуть у твоїй пам'яті. Як і відчуття ентропії українського села, яке живе   собі по інерції, застрягши у часі й просторі? Я вам можу порадити "Село нелюди" як правдиву оригінальну літературу з містично депресивним акцентом і краплею підліткової еротики", — розповів Дмитро Слівний.

До слова, "Село не люди" — перший роман Люко Дашвар опублікований у 2006 році. Люко Дашвар це псевдонім сучасної української письменниці Ірини Чернової. Працює авторка на ниві драматичних романів про сучасний світ з його соціальними, політичними та особистими проблемами. Крім цього, Люко Дашвар є володаркою ряду престижних літературних премій, талановитою журналісткою та сценаристкою.

"50 видатних творів. Філософія", Том Батлер-Боудон

Виявилося, що це зовсім не хрестоматія. Це путівник з філософії для дилетантів. Автор Том Батлер-Боудон — бакалавр гуманітарних наук у політиці та історії. Закінчив Сіднейський університет. Має ступінь магістра міжнародної політичної економіки. На початку 1990-х років працював радником у Кабінеті міністрів Нового Південного Уельсу в Сіднеї. Писав інформаційні матеріали для старших міністрів. Перша і найпопулярніша книга "50 книг і великих ідей, які допоможуть вам змінити своє життя" побачило світ у 2001 році. Щодо "50 видатних творів. Філософія", то це перелік з 50 філософських творів, який лише дає уявлення про деякі з ключових праць західної філософії від античності до сучасності.

"Ця книга не підручник. Завдання автора не навчання, а просвітництво. З цією ціллю наприкінці книги є термінологічний словник. Але з текстів самих філософських праць тут є лишень невеликі уривки. Здебільшого відомі тексти супроводжуються маленькими порціями, з авторськими поясненнями, більшими, ніж хотілося б. Чесно кажучи, читати цю книгу було важко. Інформація тут подається без сентиментів, як у науковій доповіді. Тож якщо вам ніяк не спиться, можу сміливо порадити — "вирубає" з першої спробу зануритися в текст. Попри це книга розширює ваші інтелектуальні горизонти", — резюмував Дмитро Слівний.

Також цікаво:

Медіа-партнери
Прямий ефір