Війна та бюджет, повернення в дитинство і любовний чотирикутник — огляд книг від Дмитра Слівного

Книги. Скриншот: kanaldіm.tv

Книжковий оглядач "Ранку Вдома" Дмитро Слівний завжди знає, що цікавого почитати на дозвіллі, й із задоволенням ділиться з вами своїми знахідками. Цього разу його вибір пав на такі книги: "Війна та бюджет" Любомира Остапіва, "Пригоди Гекльберрі Фінна" Марка Твена, а також "Де ж ти дівся, світе мій прекрасний?" Саллі Руні. 

"Війна та бюджет", Любомир Остапів

Автор — український фінансист. У книзі розповідає про економічний фронт у двох його вимірах. 

Перший — те, що сталося в персональних фінансах, економіці та банківській системі. Уроки сімейного бюджету за форс-мажору, чому вистояла банківська система, курс гривні та чинники майбутнього національної валюти, глибина падіння економіки України, податкова реформа воєнного часу, фінтехреволюція для українців.

Другий — про сотні тисяч українців у численних робочих групах, які успішно реалізували ізоляцію економіки ворога; про те, як потужні санкції Заходу та добровільний вихід міжнародних компаній із ринку Росії повернули економіку агресора в "ліхіє дєвяностиє". 

Також у книзі йдеться про фінансове майбутнє України. Про глобальні тренди та наше місце в них. Про міжнародну допомогу та фонди відновлення України. Про гроші на відбудову. Про економічний патріотизм. 

"Мені, як читачу, хотілося б більше саме його (автора, Любомира Остапіва, — ред.) власних спогадів, ніж фактів про облігації, фонди та банки. Автор з сім'єю зустрів війну в Ірпені. 24 лютого в Бучанський район прилетіли два десятків гелікоптерів з висадкою десанту в Гостомелі. Любомир з дружиною на другий день вторгнення виїхали з Ірпеня. Якщо б вони цього не зробили, гроші вже не мали б значення", — каже Дмитро Слівний.

"Пригоди Гекльберрі Фінна", Марк Твен

Ця книга стовідсотково поверне кожного у дитинство. Роман вперше опублікували 139 років тому і з цього твору, як відмітив Ернест Гемінґвей, вийшла вся сучасна американська література. Зазвичай цю роботу називають найкращим твором Марка Твена та одним з претендентів на звання Великого американського роману. 

Це продовження книги "Пригоди Тома Сойєра", написане від першої особи — Гекльберрі Фінна, друга Тома. Головний герой — колишній безпритульний, бешкетник, який відчайдушно не бажає жити за "домашніми" правилами: ходити до школи, носити пристойний одяг і взагалі поводити себе чемно. Він тікає з гостинної родини вдови Дуглас, де жив, назустріч свободі, небезпекам і справжнім вчинкам.

"Атмосфера роману, як майже завжди у Твена, аморфна. Епізоди нанизуються на нитку подорожі, яку точніше було б назвати втечею від цивілізації. Мета втечі умовна, навіть примарна. Така собі чиста пригода, легка, наївна і чесна", — говорить оглядач Дмитро Слівний.

"Де ж ти дівся, світе мій прекрасний?", Саллі Руні

Це третій роман ірландської письменниці і сценаристки. Успішно дебютувавши 2017-го романом "Розмови з друзями", уже за рік авторка видає наступну книжку — "Нормальні люди", яку мегауспішно екранізовують. Має декілька літературних нагород. "Де ж ти дівся, світе мій прекрасний?" одразу став бестселером The New York Times та здобув перемогу в номінації "Художня проза" серед найкращих видань 2021 року за версією користувачів книжкового порталу Goodreads.

У центрі сюжету — ірландська письменниця Еліс. Вона зустрічає Фелікса, який працює на складі, і запрошує його полетіти з нею до Рима. Тим часом у Дубліні її найкраща подруга, редакторка літературного журналу Ейлін розійшлася зі своїм хлопцем і починає фліртувати із Саймоном, який працює в агентстві з питань біженців та якого вона знає з дитинства. Еліс, Фелікс, Ейлін та Саймон — молоді та пристрасні, однак життя минає. Вони прагнуть одне одного, кохаються, бентежаться через секс, розмовляють про дружбу та світ, у якому живуть. 

"Структурно я б описав роман як любовний чотирикутник. Цікаво те, що роман містить значні епістолярні елементи — електронні листи між персонажами", — відзначає Дмитро Слівний.

Читайте також: 330 сторінок про біг, бобер — майстер на всі руки та останні дівчата, що вижили — огляд книг від Дмитра Слівного

Прямий ефір