Життя Скрябіна, біографія Чапліна, все про автомобілі: огляд книг від Дмитра Слівного

Дмитро Слівний. Скриншот: kanaldim.tv

Оглядач Дмитро Слівний цього тижня знайомить глядачів з такими книгами: "Я, паштет і армія" Кузьми Скрябіна, "Чарлі Чаплін" Марії Сердюк та "Підручник з будови автомобіля" А. Омеличева. Чим цікава кожна з них, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

"Я. Паштет і армія", Андрій Кузьменко

За жанром — це щоденник, розповідь про армійського друга Кузьми Паштєта — Сергія Павлова, який потрапив в армію через проблеми з деканом в університеті, де був кандидатом біологічних наук. Це іронічна та правдива розповідь з гумором про жорсткі та абсурдні армійські будні, написана живою мовою, а саме тим неповторним суржиком, який не обурює, а викликає посмішку.

"Для мене основна цінність "Я, Паштєт і армія" — це пам'ять про Кузьму Скрябіна. Та історії, якими він хотів поділитися. Тож усім, хто хоче згадати Скрябіна, раджу читати його книжки, слухати музику, передивлятися старі записи, адже в них можна знайти відображення його справжнього. Ну і добряче посміятися. Думаю, автор хотів би від нас саме цього", — вважає Дмитро Слівний.

"Чарлі Чаплін", Марія Сердюк

Книга "Чарлі Чаплін" серії "Видатні особистості". Біографічні нариси для дітей. Це літературна робота письменниці, сценаристи та блогерки Марії Сердюк. Цього разу авторка запрошує у пригодницьку літературну подорож життям найвідомішого коміка XX століття з непростою долею.

"Людина, чий образ є одним з найвизначніших у світі — Чарлі Чапліна. До речі, його історію рекомендую читати родиною. Впевнений, всім буде цікаво, як Чарлі Чаплін пройшов шлях зі злиднів до світового визнання. Як з'явився відомий образ маленької людини у капелюсі з фірмовою ходою? Чому його переслідувало ФБР? Відверто кажучи, я, наприклад, не знав і половини фактів. Для довідки: Чаплін народився у Лондоні ще у вікторіанську епоху у родині естрадних артистів, а помер у 1977 році у власному швейцарському маєтку. Він не мав змоги повернутися до США, де працював усе життя. Чому? Ви дізнаєтесь зі сторінок цієї книги", — розповів Дмитро Слівний.

Після кожного розділу є перелік запитань до тексту, що трохи нагадує підручник. Однак, головне завдання читача, вважає оглядач, не вивчити факти, а отримати задоволення від самого процесу. Адже автор пише цікаво та динамічно. Дмитро Слівний запевняє, що це настільки цікаво, що можна навіть відкласти планшет з іграшками.

"Підручник з будови автомобіля", А. Омеличев

Цю книгу важко назвати підручником у класичному розумінні. Скоріше, це інструкція для розуміння складових систем легкового авто з дуже якісними та детальними ілюстраціями та схемами інформації з будови сучасних автомобілів. Невеликий екскурс в історію автомобілебудування, поширені неполадки та методи їх усунення, правила експлуатації та обслуговування автомобілів та ще багато чого корисного з автосвіту. Написана книга живою мовою, не схожою на канцелярський стиль освітньої літератури.

"Це той випадок, коли, робиш замовлення книг на огляд, взяв щось нетипове і для себе, адже життя змусило. Так ось, якщо ви в повній темряві здатні розібрати карбюратор, знаєте, як працює диференціал, то ця книга не для вас. Вона скоріше для початківців. Підійде людині, яка тільки збирається здавати на права, адже містить підготовку до складання теоретичного іспиту, або для зацікавлених аматорів, які просто хочуть зрозуміти, як працює той механізм, що кожного дня возить тебе на роботу", — резюмував Дмитро Слівний.

Читайте також:

Медіа-партнери
Прямий ефір