Жіноча інтуїція проти чоловічої логіки: ведучі каналу "Дім" Ірина Хоменко та Макс Тарапата склали іспит з українознавства у "Блокпост шоу"

У четвертому випуску "Блокпост шоу" на каналі "Дім" відбулася запекла боротьба між жіночою інтуїцією та чоловічою логікою. Ведучі каналу "Дім" Ірина Хоменко та Макс Тарапата продемонстрували, наскільки добре вони знають українські історію, мову, культуру, мистецтво, закони й традиції. Обрати переможця допоміг ведучий Володимир Шумко.

Ірина Хоменко

Ведуча на "відмінно" закінчила Боярську загальноосвітню школу №3. На "Блокпост шоу" вона зізналася, що за своє життя частенько отримувала хейт в соцмережах, особливо після того, як заспівала жартівливу пісню "Путін здох".

"Писали, що я шльондра... Але, як на мене, якщо мені таке пишуть, значить, я все зробила правильно", — каже Ірина.

Макс Тарапата

Ведучий вчився у Київській гімназії східних мов №1, після чого поїхав до Китаю отримувати вищу освіту у Шанхайському університеті фінансів та економіки. Загалом в Китаї Макс прожив 13 років.

"Мені було соромно в Шанхаї казати, що я 11 років вивчав в Україні китайську мову. Мене там ніхто не розумів, я нічого не міг сказати, тому перший рік я ще додатково вивчав китайську", — розповів ведучий.

У 2021 році став учасником другого сезону реаліті "Холостячка", про що Ірина Хоменко дізналася лише на "Блокпост шоу".

Має Макс Тарапата і власний бізнес. Навіть декілька. Переважно вони розташовані в Китаї. Дві з його компаній займаються експортом і імпортом продуктів між Україною і Китаєм — агропродукція, медичне обладнання тощо. Також чоловік відкрив салон краси в Шанхаї. 

Вікторина

Учасники вікторини відповідали на запитання, розділені на три блоки:

  • "Клаксон історії" — питання зі шкільної історії України;
  • "Мовний форсаж" — питання та завдання з української мови; 
  • "Лежачий поліцейський" — тут учасники обирають питання своєму опоненту.

Під час першого раунду Макс та Ірина дізналися про наступне:

  • Як княгиня Ольга познайомилася зі своїм чоловіком?
  • Як продовжується фраза з листа запорожців турецькому султанові "Ти — шайтан турецький, проклятого чорта брат, самого Люцифера…"
  • Що привіз до Відня українець, пращур Івана Франка, Юрій Кульчицький?
  • Який сорт яблук був названий на честь відомого українського підприємця?
  • Яка українська письменниця вивчила українську мову у дорослому віці?
  • Хто здійснив перший офіційний мобільний дзвінок в Україні у 1993 році?
  • За який винахід українець Анатолій Кокуш отримав технічного "Оскара"?

У мовному раунді учасники за 60 секунд намагалися дати якомога більше правильних відповідей на питання з української мови. У цьому раунді Макс Тарапата згадував, як правильно поєднувати числівники з іменниками, що означає вираз "потрапити в тарапату", якого роду слово "біль", яка буква в українській мові не має відповідного звуку, визначав слово-суржик серед власне українських, виправляв помилку в реченні та рахував кількість звуків у слові "зброя".

Ірина Хоменко відповідала, як називають жителів Боярки, що означає фразеологізм "Хто про Хому, а він про Ярему", як правильно: "виконати задачу" чи "розв'язати задачу", разом чи через дефіс пишеться "пост-шоу", де у слові "одинадцять" стоїть наголос, яка частина мови не належить ні до самостійних, ні до службових частин мови.

У третьому раунді Ірина і Макс обирали одне одному питання з переліку категорій:

  • Від бойків до гуцулів (діалектизми)
  • Спорт
  • Феміда рулить (правознавство)
  • Диванні експерти (зброя)
  • Українські стартапи
  • Від жупана до реглана (мода)

Тут учасники дізналися, яку українську спортсменку увіковічили у Всесвітньому залі слави США, що таке "кептар", яка вітчизняна ракета потопила крейсер "Москва", що означає "фриштикувати", о котрій годині у вихідний день можна прикручувати плінтуси в квартирі. Також ведучі вгадували, який винахід українських стартаперів, що дозволяє віддалено слідкувати за домашніми улюбленцями.

Випуски "Блокпост шоу":

Дивіться "Блокпост шоу" щосуботи о 20:15 на каналі "Дім", а також на сайті та на YouTube-майданчику "Дім".

Прямий ефір