Зеленський зустрівся із сенаторами США Робертом Портманом та Емі Клобучар — подробиці (ВІДЕО)

Емі Клобучар, Володимир Зеленський, Роберт Портман. Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський сьогодні, 30 серпня, провів зустріч зі сенатором США, співголовою Групи підтримки України в Сенаті Робертом Портманом та сенаторкою і членкинею Групи підтримки України Емі Клобучар. Про це повідомили в Офісі президента України, інформує "Дом".

"Це важливий сигнал щодо підтримки України, її територіальної цілісності. Я хотів би подякувати за двопартійну та двопалатну підтримку в Конгресі США. Окремо хочу подякувати президенту Байдену, його адміністрації за постійну роботу", — сказав на початку зустрічі Зеленський.

Він докладно поінформував сенаторів про розвиток ситуації на фронті. Акцентуючи на лідерських позиціях США в комплексній підтримці України під час протидії російській збройній агресії, президент наголосив на важливості активізації фінансової допомоги Україні.

Окремо глава держави наголосив на необхідності посилення санкційної політики щодо Росії.

"Це великі спільні зусилля. Вони дають результати, хоча ще не спрацювали на повну. Попереду — багато роботи. Розраховую, що санкційний тиск нарощуватиметься. Одним із елементів такого тиску має стати запровадження візових обмежень для громадян РФ, щоб росіяни відчули наслідки власної підтримки агресії проти України", — сказав Володимир Зеленський.

Під час зустрічі окрему увагу приділили ситуації на Запорізькій АЕС. Президент України зазначив, що дії Росії є проявом ядерного тероризму та становлять глобальну загрозу, насамперед це стосується Європейського континенту.

"Запорізька АЕС має бути демілітаризована та повернута під контроль України", — зазначив глава держави й додав, що в зв’язку з цим на місію МАГАТЕ покладаються великі надії.

Під час зустрічі окремо обговорили роботу, яку веде Україна, зокрема у форматі Групи з питань міжнародних безпекових гарантій для України, співголовами якої є керівник Офісу президента Андрій Єрмак і колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

"Співрозмовники також наголосили на важливості нещодавнього візиту до Вашингтона першої леді Олени Зеленської, який сприяв підвищенню поінформованості американського суспільства та політикуму про наслідки розв’язаної Росією повномасштабної війни проти України, а також посиленню підтримки нашої держави", — йдеться в повідомленні Офісі президента.

Наприкінці зустрічі Володимир Зеленський вручив сенаторам ордени "За заслуги" І ступеня, якими їх було нагороджено указом глави держави від 23 серпня 2022 року за значні особисті заслуги в зміцненні міждержавного співробітництва, підтримку державного суверенітету й територіальної цілісності України, вагомий внесок у популяризацію Української держави у світі.

Читайте також: Героїзм наших воїнів назавжди в історії народу, держави та незалежності, — Зеленський вручив ордени "Золота Зірка" (ВІДЕО)

Прямий ефір