Зараз він почувається як звичайна дитина, яка народилася і виросла в сім'ї: Інна Мірошниченко розповіла про адаптацію усиновленого Марселя

Інна Мірошниченко. Фото: kanaldim.tv

У 2023 році український телеведучий Тімур Мірошниченко з дружиною блогеркою та адвокаткою Інною усиновили хлопчика з дитбудинку. Цей процес родина зробила публічним, чим викрила багато підводних каменів процедури та допомогла іншим парам наважитися на цей крок. Тепер Мірошниченки виховують двох своїх дітей — Мію та Марка — і всиновленого Марселя. У програмі "Точка опори" Інна Мірошниченко поділилася тим, як почувається зараз маленький Марсель та як пройшла його адаптація в новій родині.

"Він у нашій сім'ї вже близько семи місяців. Десь до півроку в нього тривала адаптація. Він відмовничок від народження, а це означає, що у нього ніколи не було прикладу сім'ї. Це найскладніший випадок для усиновлювачів, бо дуже часто батьки протягом років показують дитині, що таке "сім'я", хто такі "мама" і "тато". Нам дуже пощастило — буквально за кілька місяців у нас вибудувалася чітка прив'язаність. Він уже добре розуміє, де його дім, що це його сім'я і яка роль у кожного з членів сім'ї. Зараз він почувається як звичайна дитина, яка народилася і виросла в сім'ї", — розповіла гостя програми.

Родина Мірошниченків. Фото: instagram.com/inna_mi_

Процес усиновлення Марселя відбувався майже онлайн. Відоме подружжя публікувало в соцмережі все: від подачі документів до школи, де майбутні батьки-усиновлювачі проходять навчання. Така відвертість з підписниками не була заздалегідь спланованою, зізналася Інна Мірошниченко. В процесі усиновлення вони стикнулися з купою бюрократичних перепон, заглибилися в систему і побачили, яка вона насправді непрозора і насправді не дбає про самих дітей. Подружжя вирішило привернути до цих проблем якомога більше уваги.

"Вона (система, — ред.) дбає не про інтереси дитини, а про те, як набити кишені за рахунок цих нещасних дітей. Про цих дітей ніхто не знає, у них немає батьків чи представників, які могли б звертати увагу на порушення прав. Ми зрозуміли, що іншого виходу, окрім як надавати розголосу, ми не маємо. Це наш єдиний спосіб впливу і ми маємо його використовувати. Ми — медійні люди", — додала Інна.

Повна версія інтерв'юЧерга на усиновлення, спогади про рідний Донецьк та розмови з дітьми про війну: адвокатка і блогерка Інна Мірошниченко у "Точці опори"

Нагадаємо, Інна Мірошниченко — адвокатка, телеведуча та блогерка з аудиторією в понад 130 000 підписників в Instagram. У січні 2023 року Інна разом із чоловіком телеведучим Тімуром Мірошниченко почала процедуру усиновлення дитини. У червні того ж року подружжя стало батьками дворічного хлопчика, якого назвали Марсель. Марсель став третьою дитиною в родині відомих українців. Інна та Тімур вже виховували двох власних дітей — доньку Мію та сина Марка.

Попередні випуски "Точки опори":

Медіа-партнери
Прямий ефір