"Залізний пес": кінологи та залізничники об'єдналися задля безпеки українців

Лабрадор-ретривер Емма. Скриншот: kanaldim.tv

"Укрзалізниця" відкрила власний кінологічний центр. Нині у команді "Залізний пес" 120 вихованців. Залізничники спільно з кінологами планують готувати до 30 службових собак для різних завдань. Більше про собак-пошуковців та чотирилапих терапевтів дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Наразі в "Укрзалізниці" служать 125 собак різних порід. Переважно це німецькі та бельгійські вівчарки. Вони охороняють, шукають зброю та затримують злочинців. Також є й лабрадори. Їм немає рівних в терапії, кажуть кінологи.

Раніше всіх собак готували до служби з власної ініціативи. З 2016 року відкрила офіційний розплідник "Укрзалізниці". Нещодавно відкрили кінологічний центр "Залізний пес". До роботи центру долучили трьох кінологів. Микола Бойко — керівник центру з 20 досвідом роботи з собаками, а також кінологи Ігор Гончаров та Христина Мушкетова.

Нині у центрі "Залізний пес" проживають дорослі службові собаки та 5-місячні цуценята, які лише розпочинають своє навчання. За рік тут планують виховувати до 30 службових собак.

"Зараз у нас 12 дорослих службових собак, яких ми залучаємо для охорони стратегічних об'єктів "Укрзалізниці". Також ми маємо 11 цуценят бельгійської вівчарки Малінуа. Семеро дівчаток та четверо хлопців", — розповідає керівник кінологічного центру "Укрзалізниці" Микола Бойко. 

З малечею займаються щодня. Спершу цуценят навчають виконувати базові команди. Далі розподіляють за направленнями залежно від характеру та природних здібностей.

"Джавелін — талановитий хлопчик, він дуже розумний, соціалізований. Ми їх соціалізуємо серед міста. Там багато людей, машин, різні звуки. В нього стабільна психіка. Його пробуємо готувати на пошук вибухово небезпечних речовин", — резюмує кінологиня Христина Мушкетова.

Завдяки кінологам та "Укрзалізниці" талановиті та працьовиті собаки щодня оберігатимуть та радуватимуть українців.

Читайте також: Історія власниці першої в Україні поліцейської собаки емоційної підтримки

Прямий ефір