Законопроєкт про перехідний період подали на розгляд Венеціанської комісії, — Потьомкіна

Венецианская комиссия. Фото: 24tv.ua

Проєкт закону України "Про засади державної політики перехідного періоду" подали на розгляд Венеціанської комісії. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" заявила радниця віцепрем'єрміністра — міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Юна Потьомкіна.

"Крім розгляду в парламенті, дуже важливий момент: ми подали цей законопроєкт на розгляд Венеціанської комісії. І це вкрай важливо. Тому що норми, які у нас прописані в законопроєкті, досить нові, нестандартні для українського правового поля. Тому мати подібну експертизу — теж посилення проєкту", — наголосила Потьомкіна.

Радниця міністра повідомила, що вже у вересні Україну відвідає делегація Венеціанської комісії, щоб обговорити документ.

"У вересні ми очікуємо першої комунікації з Венеціанською комісією, делегацією, яка приїде сюди для детальної комунікації за нашим законопроєктом. І з 1 до 10 жовтня буде засідання Венеціанської комісії, після якого ми очікуємо вже офіційного рішення за нашим законопроєктом", — уточнила Потьомкіна.

Експертка доповнила, що рамковий законопроєкт "задає певний тон, певні напрями для подальшого пакету законодавчих актів про перехідний період". А над законами, які регулюють ступінь відповідальності за ті чи інші правопорушення, робота продовжиться надалі.

"Що ж стосується законів про так звану відповідальність, до якої увійде й амністія, й потенційно люстрація. Про це набагато чіткіше ми зможемо говорити трохи пізніше — у момент, коли все-таки виробиться бачення, що увійде до процедур і що потребуватиме відображення у додаткових законодавчих актах", — резюмувала Потьомкіна.

Повна версія інтерв’ю: Діалог із громадянами: законопроєкт про перехідний період обговорюємо з Юною Потьомкіною

Нагадаємо, 4 серпня уряд на засіданні схвалив проєкт закону України "Про засади державної політики перехідного періоду". Законопроєкт базується на принципах ООН в частині перехідної юстиції, відповідає стандартам і критеріям ОБСЄ. Документ пропонує закріпити на рівні закону визначення РФ як держави-агресора та окупанта.

Серед ключових цілей документа:

  • визначення базових принципів деокупації й реінтеграції;
  • уніфікація підходів щодо тимчасово окупованих частин Донецької та Луганської областей та Автономної Республіки Крим і міста Севастополя.

Також вводять такі поняття, як перехідна юстиція, конвалідація, тимчасова окупація, окупаційні сили тощо.

Читайте також: Перехідний період для Криму та ОРДЛО — особливості та значення: "5 вопросов" з Віолетою Артемчук

Прямий ефір