"Янголи спорту": фотовиставка про полеглих українських спортсменів переїхала з Києва до Харкова

Фотовиставка "Янголи спорту". Фото: kanaldom.tv

Український спорт — це долі, до яких теж увійшла війна, серця, що відчули відповідальність за свою країну, громадяни, що встали на її захист. Атлети та їхні шанувальники поруч на фронті. Разом — у нашій пам'яті.  

Війна обірвала успішне життя чемпіонів світу, Європи, переможців та учасників чемпіонатів України, тренерів, інших представників вітчизняного спорту. На згадку про них влаштували фотовиставку "Янголи спорту", йдеться у випуску програми "Кола спорту" на телеканалі "Дом".

"Більшість загиблих спортсменів відзначені державними нагородами, отримали "За мужність", а деякі — "Героя України". В перспективі, коли буде поставлена крапка в цьому проєкті, ми хочемо додати також історію спортсменів і тренерів, які загинули з початку першої хвилі війни — 2014 року", — каже президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк.

На виставці — рідні та друзі загиблих. Для них це можливість розповісти про своїх близьких, аби кожен пам'ятав ціну свободи та нашого майбутнього. 

Дмитро Степнов, президент федерації морського веслування України, на початку повномасштабного вторгнення перебував у рідному Маріуполі.  Йому вдалось виїхати з окупації. А от його товариш, майстер спорту України з велоспорту та морського багатоборства Олександр Оношко загинув, рятуючи свою родину. 

Дмитро Степнов. Фото: kanaldom.tv

"Янголів спорту" вшановує вся країна. У річницю повномасштабної війни фотовиставку побачив Харків. Російські варвари чи не щодня тероризують місто ракетними ударами, але недарма саме харківські футбольні вболівальники є авторами популярної на весь світ пісеньки про кривавого російського диктатора. 

Повномасштабна війна об'єднала в боротьбі за Україну атлетів і найпалкіших шанувальників спорту. Патріотизм, яких завжди був не просто гаслом для українських спортивних фанатів, згуртував їх ще на початку російської агресії, коли вони стали до лав ЗСУ 2014 року. 

Про тих, хто віддав своє життя за Батьківщину, до роковин повномасштабної війни згадали на льодовій арені столичного Палацу спорту. Поєдинок Національного хокейного чемпіонату став матчем пам'яті. 

Позивні полеглих героїв, серед яких не лише фанати, а й військові, розмістили на стилізованій формі київського "Сокола" та хокейного клубу "Кременчук". Ці ігрові светри, котрі традиційно називають джерсі, презентують на аукціонах, де всі зібрані кошти передадуть родинам загиблих захисників. 

Про війну і полеглих побратимів згадали й учасники оборони Маріуполя, представники полку "Азов" Давід "Хімік" Касаткін та Роман "Добряк" Колєснік — один із фанатів київського "Динамо", який зазнав на фронті важкого поранення.

Емоційний вечір пам'яті закінчився видовищною грою. На льоду команди показали справжній сучасний хокей — сповнений боротьби та швидких атак, з потужними кидками й красивими шайбами. Саме в такі моменти українці ще раз доводять, що вони — непереможна нація, яка вистоїть навіть у найтемніші часи, та пишатиметься своїми громадянами, історією і батьківщиною ще більше.

Більше цікавого з "Кола спорту":

Прямий ефір