Якими були перші дні повномасштабної війни для Національного цирку України та як він живе та працює зараз

Національний цирк України. Скриншот: kanaldіm.tv

Попри повітряні тривоги та ракетні обстріли артисти Національного цирку продовжують дарувати українцям усмішки. Зараз вони намагаються внести елементи терапії, лікування у свої програми, адже мистецтво допомагає відволіктися та реабілітуватися. Якими були перші дні повномасштабної війни для Національного цирку, як він живе та працює зараз, розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".  

Клоуни, жонглери, міми, акробати та інші артисти цирку попри повітряні тривоги, ракетні обстріли і постійний терор з боку Росії продовжують дарувати українцям посмішки. 

"Ми намагаємося внести елементи терапії, лікування, захоплення мистецтвом, щоб відволіктися, реабілітуватися хоч на мить від повсякденних і тяжких нині випробувань", — каже генеральний директор Національного цирку України Владислав Корнієнко.

Завдяки хоробрості керівництва та артистів тисячі глядачів з початку повномасштабного вторгнення побували на виставах Національного цирку України. Зараз генеральний директор з жахом згадує, якими важкими видалися перші дні повномасштабного вторгнення. Частина колективу навіть жила в приміщеннях цирку. Артисти піклувалися один про одного і про тварин, яких перемістили на цокольний поверх будівлі. Так тварин намагалися тримати подалі від звуків вибухів, що спричиняють надзвичайний психологічний стрес для них.

Коли російські війська відступили від столиці, артисти цирку з новими силами, натхненням і величезним бажанням творити мистецтво повернулися до роботи. Вже в червні презентували перші вистави. Одна з них про врятованих циркових тварин. 

"Це було в форматі відкритого спілкування. Глядач міг ставити питання, слухати, спілкуватися. На екранах в залі демонстрували відзняті нами історії про тварин, їхній родовід, уподобання", — розповідає Владислав Корнієнко.

Після першої ж програми робота закипіла і вистави почали виходити одна за одною. Їхній постійний учасник — канатоходець, майстер спорту зі спортивної гімнастики Михайло Бобітко. З перших днів повномасштабного вторгнення артист волонтерив, доглядав за тваринами і підтримував бойовий дух колег. А зараз дуже тішиться, що може бути корисним, займаючись своєю улюбленою справою. 

"Дуже багато зараз дітей, у який батьки військові. Дружин, які без сну, без своїх чоловіків. Їм треба чимось займатися, якось хоча б трохи відволікатись від думок, що їх переслідують. Жити лише з поганими думками дуже важко і не є добре для психологічного стану", — пояснює артист цирку.

Михайло Бобітко. Скриншот: kanaldіm.tv

Тішить дітей і дорослих своїми виступами і тренерка хижаків та екзотичних тварин Юлія Козирева. Жінка понад 20 років свого життя присвятила цирковому мистецтву. Разом із чоловіком Миколою від початку повномасштабного вторгнення піклувалися про улюбленців і влаштовували справжні шоу для глядачів. Проте творчу родину спіткала жахлива трагедія — Миколи не стало через серцевий напад. Зараз Юлія знаходить в собі сили продовжувати сімейну справу. 

Крім оригінальних виступів артистів, Національний цирк дивує своїх глядачів живою музикою. Оркестр з 19 музикантів під керівництвом народного артиста Марка Резницького створив неперевершений музичний супровід до останньої вистави "Цирк у стилі джазу". 

"Я з ентузіазмом сприйняв цю ідею. Ми всі давно скучили за повноцінною роботою, тим більше, коли в програмі така хороша музика. Ми використали музику старого джазу часів Сіднея Беше, Бенні Гудмена та до сучасного джазу", — розповідає Марк Резницький.

Творчих, талановиті, завзяті і мужні артисти цирку працюють над новими програмами, щоб навіть у найважчі для України часи підбадьорити свого глядача, даруючи позитивні емоції.

Читайте також: У Києві для дітей військовослужбовців влаштовують кулінарні майстер-класи

Прямий ефір