"Якщо ми залишимося сильними, то морок впаде": співак Laud став гостем програми #Муз_Оборона

Український музикант і співак Laud, справжнє ім'я якого Влад Каращук, став гостем програми #Муз_Оборона на телеканалі "Дом". У випуску артист розповів про перші місяці війни, викладання вокалу та гітари, місію на культурному фронті, а також виконав пісню Stop the war.

Про нього заговорила вся країна після участі у вокальному шоу "Голос країни" — унікальна манера виконання та незвичний тембр голосу співака дуже сподобалися слухачам. Невдовзі артист отримав тисячну армія фанатів по всій країні та мільйонні перегляди в YouTube. Також Laud став фірмовим голосом найвідомішого танцювального проекту країни і двічі взяв участь в національному відборі на Євробачення. 

З початком повномасштабного вторгнення Laud бере активну участь у благодійних виступах в Україні та за кордоном і продовжує співати пісні, які надихають українців. 

"24 лютого я був у себе в квартирі в Києві. Коли почув перший вибух — вийшов на балкон. Почув другий вибух — побачив, як люди починають кудись збиратися. Після звернення президента я зрозумів, що почалося. Перший день — це паніка, тривога, відчуття повної небезпеки і бажання якось із цим впоратися", — згадує Влад Каращук.

Співак поїхав до батьків, аби разом зібратися і виїхати з Києва до більше безпечного на той час Львова. Перше, що спакував артист, були гітара, мікрофон, звукова карта, навушники і апарат, которий можна підключити в будь-якій точці світу і робити музику. 

У Львові Laud став викладати вокал та гітару. До такого педагога одразу записалося близько 10-15 учнів.

"В перший місяць війни я встиг поїздити по шелтерам для переселенців, також дали концерт в одному з шелтерів у Львові. Дуже непроста атмосфера, непроста енергія, пригнічені люди. Але дуже класно, що є можливість їх надихати в складний момент і якось допомагати", — каже співак.

У співпраці з кількома благодійними фондами Laud з колегами по сцені закрив багато потреб військових: тепловізори, одяг, генератори, дрони. 

"На культурному фронті я маю зробити максимум для того, щоб допомагати військовим та країні, для того, щоб світ звернув увагу на війну і не ігнорував її", — говорить артист.

Протягом перших двох тижнів повномасштабного вторгнення Laud створив пісню Stop the war. Слова написалися за півгодини, згадує співак, тому що дуже боліло і потрібно було кудись випустити ці емоції.

"Після подій 14 січня, коли стався вибух у Дніпрі, ми вирішили, що буде дуже доречно зараз випустити цей трек. В якийсь момент всі події трохи стихли в кількох регіонах України і деякі забули про те, що повномасштабна війна триває. Це меседж для всього світу — зупинити війну, не ігнорувати її. А для українців — об'єднатися і бути сильними, бо як співається в пісні, якщо ми залишимося сильними, то морок впаде", — говорить Laud.

Попередні випуски #Муз_Оборони:

Прямий ефір