Які щеплення необхідно зробити найближчому оточенню немовляти — поради від МОЗ

Немовля. Фото: unsplash.com

Поява дитини в родині є надзвичайною подією для кожної сім'ї. Часом батьки переживають, як не зробити щось не так або не врахувати те, що може нести загрозу здоров'ю малюка. Про те, як мінімізувати ризики й захистити немовля з перших днів життя, розповіли у Міністерстві охорони здоров'я, повідомляє "Дім".

Імунна система новонародженого лише знайомиться з усіма загрозами навколо. З часом і дорослішанням імунітет буде функціонувати ефективніше й долатиме небезпеки краще. У перші ж тижні варто особливо подбати про захист, а саме про: 

  • дотримання дорослими гігієни рук;
  • ізоляцію хворих дорослих;
  • грудне вигодовування (з грудним молоком дитина отримує не тільки поживні речовини, але й фактори захисту від інфекцій);
  • вакцинацію близького оточення малюка від інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом (грип, Covid, кір, кашлюк та інші).

Усе це дозволить створити такий собі "кокон", який захищатиме дитину. В міністерстві наголосили, що правило "краще маленьким «перехворіти" не діє. Чим раніше дитина інфікується цими інфекціями, то складніше їй буде впоратись через незрілу імунну систему. Хвороба може призвести до серйозних ускладнень і наслідків для здоров'я на все життя.

Кашлюк

Хвороба, збудником якої є бактерія Bordetella pertussis, серед симптомів має сильний та тривалий кашель, є особливо небезпечною для немовлят. Захворювання може призводити до зупинки дихання (у 68% випадків), пневмонії (у 22% випадків), судом, ушкодження головного мозку через кисневу недостатність і й навіть смерті. Рекомендують вакцинуватися проти кашлюку не тільки членам родини, а й мамі дитини під час вагітності. Щеплення можна зробити власним коштом або у сімейного лікаря.

Грип

Це гостре вірусне захворювання становить особливу небезпеку для дітей до одного року, оскільки спричиняє ускладнення: пневмонію, зневоднення, порушення функцій головного мозку, має високу смертність.

Щеплюватись від грипу варто щороку, зважаючи на постійні зміни у вірусі грипу. Вакцинація безоплатна для людей, що перебувають у групі ризику (особи віком від 60 років, діти від 6 місяців, вагітні жінки, люди з хронічними захворюваннями, а також із професійної групи ризику — медики, вчителі, продавці тощо).

Вітряна віспа

Інфекція швидко поширюється повітряно-крапельним шляхом і може загрожувати новонародженим пневмонією, енцефалітом (запаленням оболонок головного мозку), зневодненням та зараженням крові. Вакцинація від вітряної віспи не включена до Національного календаря профілактичних щеплень, які є обов'язковими. Можна щепитися, придбавши вакцину власним коштом.

Кір

В окремих випадках це вірусне захворювання спричиняє пневмонію, запалення оболонок мозку, сліпоту, зневоднення та сильну діарею. Вакцинація можлива як безкоштовно у державних закладах, так і за власний рахунок.

Читайте також: Як подолати панічну атаку та напад тривоги — проста вправа від психологів

Прямий ефір