Як зберегти свої гроші під час кризи: поради фінансистки Юлії Баткалової

Юлія Баткалова. Фото: kanaldom.tv

Зараз українці спостерігають швидке знецінення гривні, а товари та послуги за рік подорожчали на чверть. Інфляція стосується й інших валют. Фінансистка Юлія Баткалова завітала до студії "Ранку Вдома" та розповіла, як зберегти свій капітал, якщо отримуєте зарплату в гривнях, і чого чекати українцям в найближчому майбутньому.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

— Наразі ми бачимо, що українська гривня дуже швидко знецінюється. Що відбувається з іншими валютами в світі?

— На жаль, українська гривня знецінюється неймовірно швидко. Наразі інфляція, тобто знецінення гривні, становить близько 25%. Товари або послуги, якими ми користуємось, за рік подорожчали на чверть. Зараз розпочинається всесвітня криза, вона тільки набирає обертів. Інфляція стосується й інших валют. По долару США зараз інфляція становить більше 8%, а по євро — майже 10%.

— Що буде з гривнею далі?

— Навіть якщо війна скоро закінчиться, деякий час ми ще чекатимемо, поки економіка країни буде відновлюватися. Тому казати, що зараз є пік інфляції, на жаль, ми не можемо. Гривня ще буде знецінюватися певний час. 

— Як можна зберегти гроші, якщо отримуєш зарплату в гривні?

— Якщо є змога відкладати гроші, я б радила це робити у доларах США, оскільки це наразі найстабільніша валюта. Ми можемо купувати його в Україні у двох варіантах: через депозити і придбати в банку, але замовляти її треба заздалегідь. Обмінювати останні гроші не потрібно. Лише ту частку, яка є вільна, яку ви й так планували відкласти.

— Чи правда, що економіка має цикли, які повторюються?

— Так і є. Ми можемо подивитись історично, що світова економіка має цикли. Кожен цикл має чотири головні етапи: ріст, пік, спад, дно. А тоді знову ріст. Зараз економіка як світова, так і України, падає. 

— Коли найкращий час розпочинати відкладати гроші та інвестувати?

— Найкращий момент інвестувати в закордонні цінні папери — спад економіки. Тоді гарні якісні активи коштують дешево. Потім економіка буде рости разом із нашим капіталом. 

Читайте також: Що таке інвестування в іноземні цінні папери і як це робити: пояснює фінансистка Юлія Баткалова

Прямий ефір