Як українських дітей навчають в Іспанії

Українці в Іспанії. Скріншот: kanaldom.tv

Багато українців знайшли прихисток від війни за кордоном. Перша проблема, яка постає перед біженцями — це пошук садочка чи школи. З 24 лютого в Іспанію прибули понад 50 тисяч українських дітей. Тимчасовий прихисток, який отримують біженці, дає право на безплатну освіту. Та чи просто влаштувати дітей до садочка та школи, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Іспанія прийняла вже понад 150 тисяч наших переселенців, більшість з яких — жінки з дітьми. У країні вони можуть отримати тимчасовий прихисток. Серед іншого він дає й право на безплатну освіту. Влаштувати дитину до садочка досить просто, розповідають переселенці. Влада зобов'язала усі навчальні заклади забезпечувати українців місцями.

"Для них спеціально створені місця. Місцева влада дізнається, яка кількість дітей проживає на території громади, і їм знаходять місця як у садочках, так і у школах. Викладають двома мовами: каталонською та іспанською. В приватних школах — англійською", — розповідає заступниця президентки Української асоціації "Джерело" в Барселоні Марина Сорочук.

Більшість українських дітей відвідують державні школи, де навчання проводиться іспанською мовою. Їх не ділять на окремі групи, а розподіляють по класах. Так малеча швидше адаптується. Щоб дітям було легше, є спеціальні помічники, які знають українську мову.

Навчання в Іспанії обов'язкове з 6 до 16 років. Школи навчають за двома системами: британською та американською. Є навіть суботня українська школа.

З оцінками тут все серйозно. Якщо провалити іспити з кількох предметів, можуть залишити на другий рік.

Вищі навчальні заклади також є державні та приватні. І ті, й інші приймають українців. Умови вступу різні та у більшості випадків на загальних засадах.

Навчальна система в Іспанії суттєво відрізняється від української. Домашніх завдань значно менше, а вчителі намагаються стати дітям справжніми друзями. Самі іспанці радо приймають українських однолітків та допомагають освоювати усе нове.

Ще про життя українців в інших країнах: Вперше за всю історію Кіпру: саме дітям з України дозволено навчатися онлайн у школах

Прямий ефір