Я завжди намагаюся зробити читача глядачем, — автор книги "Я працюю на цвинтарі" Павло Белянський

Павло Белянський. Фото: kanaldim.tv

Український письменник, автор бестселера "Я працюю на цвинтарі" та військовий із позивним "Паштет" Павло Белянський став гостем програми "Точка опори" на телеканалі "Дім". У розмові з ведучою Світланою Леонтьєвою він розповів, як встигає писати книги під час служби у війську.

Белянський народився на Луганщині в сім'ї військовослужбовця. Колись хотів стати військовим, але цьому завадили проблеми із зором. Уранці 25 лютого 2022 року Павло Белянський прийшов до пункту збору тероборони Києва, а вже ввечері отримав автомат. Наступного дня опублікував у Facebook короткий пост: "Я з Луганська. Більше я не втечу".

"Я писав постійно. На війні дуже багатий матеріал. Він складний, але дуже багатий. Кожен день стикаєшся з чимось таким… Заходимо ми в якесь село, а там зруйнована школа, по землі якісь папірці розкидані, чиїсь дипломи і класні роботи. Авіаційна бомба влучила прямо в цю школу, зруйнувавши її вщент. А поруч три дитини граються. І як про це не писати?", — розповів письменник.

Технічних труднощів із написанням у Павла Белянського немає. Між бойовими завданнями набирає текст у телефоні чи на ноутбуці.

"У нас зараз є купа гаджетів. Ноутбук не такий великий і важкий, тому завжди можна його дістати. Зараз я в Києві, тому все просто. Я завжди намагаюся зробити читача глядачем. Це моє надзавдання. Коли вдається — це кайф", — поділився він.

Повна версія інтерв'юПро роботу на цвинтарі, написання книг на фронті та хейт через російську мову: письменник і військовий Павло Белянський у "Точці опори"

Нагадаємо, Павло Белянський — письменник, сценарист, військовий із позивним "Паштет", автор бестселера "Я працюю на цвинтарі". За цією книгою зняли однойменний фільм, який отримав схвальні відгуки критиків та глядачів. 25 лютого 2022 року долучився до тероборони Київщини, а згодом вступив до лав Збройних сил України. Воював у гарячих точках на Херсонському напрямку та у Харківській області. Записи та нотатки з передової стали основою нової книги Павла Белянського, яка зараз готується до друку. Одружений, має доньку. 

Попередні випуски "Точки опори":

Прямий ефір