Військова психологиня Ольга "Валер’ян" Еверт розповіла про труднощі на фронті

Ольга Еверт. Скриншот: kanaldom.tv

Ольга "Валер’ян" Еверт — військова психологиня, яка з першого дня повномасштабного вторгнення взяла зброю до рук. Жінка мала бойовий досвід тож вирішили застосувати його за призначенням. Останні 9 місяців вона провела в Бахмуті. Журналісти "Ранку Вдома" зустріли її у відпустці та розпитали про те, як психологу вдається триматися та допомагати захисникам.

Ольга Еверт нещодавно повернулася з Бахмута. Це її перша відпустка за дев'ять місяців служби. У жінки символічний позивний — "Валер'ян". На фронті Ольга надає психологічну допомогу бійцям.

"Психолог займається супроводом, моніторить ситуації у колективі. Коли, наприклад, група виходить на бойове завдання, то ти їх підтримуєш. Коли повертаються — перевіряєш їх психічний стан. Є ознаки, які насторожують, наприклад, контузія. Це зараз 70% випадків. Також психолог бачить, чи потрібно надати кризову інтервенцію. Це надання допомоги військовим при панічних атаках чи ступорі. ", — пояснила Ольга Еверт.

Ольга Еверт підтримує українських бійців з 2014 року. На початку російської агресії на Сході України жінка пішла в Збройні сили й запропонував послуги психолога, бо вивчала в університеті екстремальну психологію. Кілька років тому жінка повернулася до цивільного життя і сподівалася, що повномасштабного вторгнення не буде.

Втім, сталося 24 лютого 2022 року. Тоді Ольга Еверт відправила доньку з бабусею у Львів, а сама залишилася у Києві. У перші дні повномасштабного вторгнення психологиня розвозила харчі тероборонівцям. На початку березня вона працювала з патрульною поліцією у Києві та в області. Була однією із перших, хто зайшов на деокуповані території Київщини. Побаченим була шокована.

Вже влітку Ольга Еверт мобілізувалася. Відтоді почала допомагати бійцям на фронті.

"Я була в Бахмуті в червні. Там якраз потрібно було попрацювати з одним підрозділом. Тоді це місто жило власним життям, працювали фонтани, цвіли троянди. Звісно, що поряд була війна, вибухи, прильоти, але місто жило досить повноцінно. А коли я повернулася туди у вересні, то там вже людей майже не лишилося. Вже з листопада місто було зруйноване на 70%. Там здається не лишилося жодної цілої будівлі", — пригадала психологиня.

Підрозділ, який супроводжувала Ольга, вийшов на ротацію з Бахмута без жодної втрати. І це найбільша перемога військового психолога, яка сама часто звертається за допомогою до фахівця.

"Ви ж знаєте, для психологів теж є психологи. Це супервізії. В мене є терапевт, з яким я працювала і до війни, і зараз, коли мені надто важко буває. Буває тому, що ми платимо дуже високу ціну за свободу. У мене загинув брат, наприклад, я досі не можу в це повірити. На війні загинуло дуже багато друзів, і буває момент, коли ти втомлений морально, це звалюється, як лавина. Тож я теж з цим працюю", — резюмувала Ольга Елерт.

Після відпустки психологиня знову поїде на фронт.

Також цікаво:

Прямий ефір