Ветеран створив психологічний хаб для підтримки побратимів та їхніх родин

Володимир Мамалига. Скриншот: kanaldim.tv

59-річний ветеран, психолог Володимир Мамалига воював із Росією у Чечні та на Донбасі, а зараз допомагає побратимам повернутися до мирного життя. Чоловік створив хаб для бійців та їхніх родин. Володимир отримав 500 000 гривень завдяки гранту та облаштував офіс, де зараз захисники отримують юридичні консультації та психологічну підтримку. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

59-річний ветеран, психолог із Черкас Володимир Мамалига створив хаб для бійців та їхніх родин. Він був одним з фундаторів Української народної самооборони УНСО, воював на Кавказі. Згодом працював на державній службі в Києві, а потім на телебаченні у Черкасах. Після війни у Чечні Слідчий комітет РФ оголосив українця в розшук, а через два десятиліття Володимиру довелось знову боронитися від російських загарбників.

"У 2014 році я одним з перших попав в батальйон територіальної оборони, який включили до складу ЗСУ. Ми опинилися спершу у Волновасі, потім в районі Докучаєвська. Там виконували бойові накази", — пригадав ветеран російсько-української війни Володимир Мамалига.

Служив снайпером. За станом здоров'я демобілізувався, але не полишив побратимів. Здобувши другу вищу освіту практичного психолога, почав працювати із захисниками, які повертаються з фронту.

"Я, дружина, ще ряд наших однодумців почали проводити психологічну адаптацію та реінтеграцію людей, які поверталися, вели групи у ветеранських організацій. Я тоді вже зрозумів, що, бувши самому учасником бойових дій, легше знаходити спільну мову з тими, хто потребує реабілітації", — пояснює Володимир Мамалига.

Відтоді психологія та психотерапія стали для Володимира справою життя. Паралельно із психологічною підтримкою побратимів він працював у дитячому садочку.

До 24 лютого 2022 року Володимир активно практикував, створював ветеранські спільноти у Черкасах. Втім, війна покликала його знову. Батько п'ятьох дітей та військовий з досвідом з першого ж дня повномасштабного вторгнення поїхав до військкомату.

"Вже у квітні ми базувалися на Лисичанському нафтопереробному заводі. Потім була Попасна, Лисичанськ. Дуже важко виходили звідти. Дуже багато людей ми досі шукаємо", — каже ветеран.

Після важких боїв, госпіталізації та проходження ВЛК ветеран був звільнений у запас. Тоді я остаточно переконався, що має допомагати захисникам в тилу. Володимир поставив собі за мету створити центр. Допоміг Український ветеранський фонд. Завдяки гранту отримав 500 000 гривень та облаштував офіс, де зараз безплатно захисники отримують юридичні консультації й психологічну підтримку.

"Групи вже працюють рік. Зустрічаємося мінімум двічі на тиждень, це великі групи. Терапія триває щодня. Ми включилися в онлайн. Проводимо консультації для тих, хто за кордоном. Телефонують з Німеччини, Швейцарії ті самі ветерани. В них є свої питання, зокрема, почуття провини", — резюмував Володимир Мамалига.

Володимир хоче розширити підтримку військових, тож сподівається на допомогу інших грантових програм, адже мріє адаптувати до цивільного життя якомога більше захисників.

Читайте також: Продовжує службу в тилу попри серйозні поранення — історія українського підполковника

Прямий ефір