Великодній оберіг можна виготовити власноруч у Музеї Гончара — деталі

Писанка. Скриншот: kanaldim.tv

Традиційно напередодні Великодня у Музеї Івана Гончара навчають писанкарства усіх охочих. Тут працюють зі зразками з різних регіонів України. Як розписують писанки, чому їх вважають оберегом та для кого влаштовують безплатні майстер-класи, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Майстер-класи з писанкарства почали проводити в Музеї Івана Гончара у Києві. Традиційно напередодні Великодня тут навчають розпису усіх охочих. Працюють зі зразками з різних регіонів України. Цікаво, що у кожен візерунок на яйці наші предки закладали певний сенс.

"Наприклад, писанка з Тернопільщини має хрест, як символ очищення, та баранячі ріжки, що приносять щастя. Писанка Донеччини — єдиний зразок, який збережений нащадками, має грабельки та сонце. Граблі — символ дощику, драбинки — це неначе сходження до небес для покращення життя", — пояснила майстриня з писанкарства Лариса Головня.

Традиційно писанку розписують на домашньому сирому яйці. Це найкращий оберіг. Для майстер-класу використовують зручніший варіант — видуті курячі яйця. На них наносять малюнок олівцем і потім розписують воском за допомогою писачка. Спочатку розмальовують деталі, які мають залишитися білими. Потім занурюють у фарбу і розписують орнамент в кольорі.

Писанкарство — це найкраще спілкування між поколіннями, переконують у Музеї Гончара. Саме тому на майстер-класи ходять цілими сім'ями. До участі запрошують й родини військових та ветеранів. Для них усе організують безплатно.

Читайте також: У Музеї історії Києва відкрили виставку про витоки і становлення Великодня

Прямий ефір