Важливо втримати аеропорт і знищити російський десант — коментар Олега Жданова про бої у Гостомелі

Гостомель. Ілюстрація: Google maps

Щоб не допустити російські війська до Києва, дуже важливо утримати смт Гостомель (Бучанський район Київської області), який знаходиться всього за 9 км до початку Оболонського району столиці України. Про це сьогодні, 24 лютого, в ефірі телеканалу "Дом" розповів військовий експерт Олег Жданов.

"Гостомель — це стратегічно важливий об'єкт. Нам зараз потрібно вивести з ладу саме аеродром. Тому що викид російського десанту в безпосередній близькості від Києва становитиме велику загрозу. Тому тут дуже важливо утримати сам аеропорт і поступово знищувати цей десант", — пояснив він.

Жданов уточнив, що російський десант зосереджено саме в аеропорту.

"Наша артилерія намагається його звідти вибити. Я теж на південно-західному напрямку живу. Тут працює авіація. Схоже, що не наша, тому що вони відкривають вогонь навіть по житлових об'єктах, є така інформація. Але поки що вони блоковані й проводиться операція щодо них знищення", — сказав він.

Жданов розповів, що серед місцевого населення йде мобілізація.

"Були заклики ще до обіду — всіх, хто може тримати зброю, просили записатися в територіальну оборону, отримати її та допомагати збройним силам у блокуванні та знищенні цього десанту", — додав він.

У напрямку аеропорту "Гомель" працює армійська авіація ЗСУ.

"Там ніхто не збирається нікого ловити. За виявленням десантників — одразу відкривають вогонь на поразку. Чому? Тому що треба один раз присікти, щоб не було надалі спроб висадити десант у районі Києва чи взагалі у глибині нашої країни", — наголосив Жданов.

За словами голови адміністрації Гостомелю, злітно-посадкову смугу виведено з ладу. Тому аеропорт не зможе ухвалити нові російські літаки, додав експерт.

"Викидання парашутним способом на наші війська і під вогнем вночі, я не думаю, що така ситуація можлива. Хоча такий варіант виключати не можна. Тому сподіватимемося, що заблокований десант в аеропорту, виведений з ладу сам аеропорт не дозволить Російській Федерації здійснити викид десанту в Гостомелі", — зазначив Жданов.

"Необхідно локалізувати район і намагатися, якщо є можливість, то збивати літаки з десантом на підході. Якщо вже викидка почалася, то під час викиду знищувати, поки вони не долетіли до землі. Це найважливіше. Тому що приземлившись, десантник скидає з себе парашутне спорядження, береться за зброю і вже вступає в бій. А це більш боєздатні, більш навчені частини, у тому числі й в російській армії, тому головний момент — максимально збити, перекрити цей район, і якщо почнеться нічне висадження, то атакувати вже безпосередньо у повітрі", — додав експерт.

Зазначимо, що о 21.00 з'явилася інформація, що аеропорт Гостомелю перейшов під контроль ЗСУ. Проте згодом цю інформацію спростували. Бої у цьому районі тривають.

О 22:20 радник голови Офісу президента України Олексій Арестович повідомив, що аеропорт у Гостомелі дійсно перейшов під контроль ЗСУ.

Читайте також: Військові адміністрації створять в областях України — Зеленський підписав указ

Прямий ефір