В "Укроборонпромі" мають намір добудувати "Мрію-2"
"Укроборонпром" шукає зарубіжного інвестора для реалізації проєкту "Мрія-2".
"Я не сумніваюся, що друга "Мрія" буде. Літак є, але немає двигунів і авіоніки, а так можна було б", — заявив в ефірі програми "Неофициальный разговор" телеканалу "Дом" в. о. генерального директора державного підприємства "Антонов", що входить в державний концерн "Укроборонпром" Сергій Бичков.
"Добудова другої "Мрії", або реалізація окремих проєктів — це завжди питання замовників. Тих, хто на зовнішніх ринках зацікавлений в нашій продукції, хто з міжнародних партнерів готовий спільно з нами реалізовувати проєкти", — в свою чергу акцентував гендиректор ГК "Укроборонпром" Юрій Гусєв.
За словами керівника держконцерну, наразі тривають активні переговори з декількома країнами для подальшого розвитку української авіації.
"На початку лютого плануємо відвідати одну з найбільших виставок у Бангалорі, в Індії, з пропозиціями від ДП "Антонов" ГК "Укроборонпром" про співпрацю в галузі авіації, авіоніки та реалізації спільних проєктів", — розповів Гусєв.
"Українська "Мрія" — це єдиний літак, який будувався під систему повітряного старту. Проте тут є нюанс: для такого цільового використання необхідно, щоб в системі стабільно працювали не один, а відразу два літаки. Другий є страхувальним, на випадок, якщо з першим трапиться неполадка. "Мрія-2" вже 35 років стоїть на землі, і щоб вона була побудована, знадобиться, за найскромнішими підрахунками, близько мільярда доларів. До того ж, ракета, яка має бути під "Мрію" — це важка машина, щодо якої в нас не відпрацьований запуск. Однак я, як людина, яка хоче, щоб Україна мала незалежний доступ в космос при нашому житті, має намір сфокусуватися на повітряному старті не "Мрії", а інших повітряних суден "Антонова", — раніше заявляв у ЗМІ екскерівник Державного космічного агентства України Володимир Усов.
Нагадаємо, ДП "Антонов" приступило до виробництва літаків Ан-178 для Міноборони.
Повну версію програми можна подивитися на YouTube телеканалу "Дом".