В Україні стартує програма "ReStart Свідомості": про ментальне здоров'я та менторство для жінок розповіла співзасновниця організації Impact Force Ольга Дьякова

Ольга Дьякова. Скриншот: kanaldim.tv

В Україні створили першу навчальну оздоровчу програму "ReStart Свідомості". Вона має на меті допомогти жінкам покращити ментальне здоров'я, підвищити стійкість до стресу та готовність до кар'єрного розвитку. Доєднатися до ініціативи можуть не лише ветеранки, розповіла у "Ранку Вдома" співзасновниця організації Impact Force Ольга Дьякова.

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

З якими проблемами стикаються наші захисники й захисниці? Повертаючись до цивільного життя і чим їм допомагає програма Рестарт свідомості?

— По-перше, всі, хто дотичний до війни, мають проблеми з ментальним станом.  Я розумію, як з цим працювати, як себе реабілітувати, тому що потрібних програм недостатньо. Друга проблема — це соціалізація та пошук роботи. Як заробляти гроші, як нормально існувати, де брати енергію.

Саме на це націлена наша програма. Тобто розв'язати проблеми ментального здоров'я та професійного розвитку, матеріального самозабезпечення. Це питання, яке турбує не тільки ветеранів. Це питання нагальне для нас всіх, тому що зараз ми всі дотичні до негативного впливу війни.

Ми розширили нашу програму, щоб надати можливість жінкам брати участь у ній. Рестарт свідомості — це безплатна програма, націлена на ментальну реабілітацію, на ментальне відновлення та професійний розвиток для жінок.

Як вона влаштована?

— Це програма складається з трьох модулів. Перше модель — це отримання заявок від учасниць та їх відбір. Другий модуль якраз буде присвячений саме ментальному відновленню. Всі наші учасниці пройдуть сучасне медичне обстеження. Ми вимірюємо об'єктивно рівень стресу. Потім, залежно від психоемоційного стану, їх розділять на групи. З ними будуть працювати ментори, психологи, невропатологи. Ми надаємо їм сучасні інструменти, не травматичні для відновлення свого психоемоційного стану.

Скільки людей має бути в групі?

—  Взагалі програма розрахована на 100 людей, потім ми будемо масштабувати. Вона триватиме в Києві офлайн і онлайн. Нам необхідно буде збиратися. Ми будемо кожного місяця міряти рівень стресу у наших учасниць, щоб ми бачили динаміку змін.

Яким чином ви будете вимірювати рівень стресу?

— До речі, ми ніколи не відчуваємо, який рівень стресу в нас. В нас у всіх дуже підвищений рівень стресу. Це безсоння, це тривожність, це нав'язливі думки, це втрата друзів, погана соціалізація. Нам всім треба слідкувати за рівнем стресу та шукати ті методи, які  нададуть змогу бути емоційно стійкими. Бо лише тоді ти можеш працювати, нормально існувати, дивитися за своїми дітьми, розвиватися і відновлювати свою країну.

Розкажіть, будь ласка, про команду проєкту.

— Над проєктом працює величезна команда. По-перше, ми готували її два роки. Команда працювала з ветеранами, вимірювали ефективність. Зараз у команді Ніна Левчук, головний лікар "Науково-практичного центру профілактичної та клінічної медицини" ДУС Віктор Мацишин, керівниця напрямку Олександра, яка має власний додаток зі сну та медитації. Також в нашій команді є Віра Романова — психологиня вищої категорії. Вона буде працювати з дівчатами в першому модулі. Також ми запросили до нас Анну Мазур —  це  експертка з розвитку талантів. Бо коли дівчата пройдуть перший модуль, то почнуть працювати вже над своїм особистим розвитком, професійним. Вони будуть працювати з коучами, та іншими експертами. Ми об'єднаємо їх в таку стійку громаду.

Після того, коли вони зможуть підвищити свої soft skills, ми допоможемо їм знайти себе професійно. Це може бути власна справа, або підбір вакансій. Ми залучаємо багато HR-експертів з міжнародних та національних компаній. Я впевнена, що за три місяці кожна з наших дівчат буде емоційно стійкою, успішною та отримає для себе не одну пропозицію щодо роботи. Вже в травні 2024 року буде перший випуск, сподіваюся, що будуть класні результати. 

Вже сформована група?

— Набір триває. Хочу звернутися до тих жінок, які відчувають негативний вплив всіх подій, в яких ми опинилися, не якість свого життя. Звичайно, я звертаюсь до ветеранок та до членів сімей ветеранів, бо їм ще важче, ніж іншим. Подавайте заявки на нашому сайті.

Розкажіть, будь ласка, про інші ініціативи та проєкти, якими ви займаєтесь?

— У нас багато ініціатив. Нас підтримують дуже потужні партнери.  В цьому проєкті — це ООН та уряди Японія та Франція. Нас підтримує Міністерство цифровізації та "Дія.Освіта". До речі, ми ділимося нашим контентом. Скоро ви побачите на платформі "Дія.Освіта" вийде серіал "ReStart Свідомості". Методики та практики будуть доступні всім.

Щодо інших наших проєктів, то наразі ми працюємо над трьома основними. Це бізнес акселератор, де ми допомагаємо соціально відповідальним компаніям навчитися заробляти й отримувати прибуток, але залишати своє направлення соціальним. Компаніям, які мають прибуток, але хочуть додати соціальну складову. Ми їх також вчимо це робити. Наприклад, у нас після першого випуску дуже класні історії, коли дуже невеличка компанія "Україна без сміття" отримали потужну підтримку, і зараз вони стали великим бізнесом з нормальними прибутками й потужно розширяються.

Потім у нас була академія для жінок підприємців, котрі постраждали від війни, але хочуть розвивати онлайн-бізнес. Ми також їм допомогли, і вони за 11 місяців стали згуртованим потужним ком'юніті. Кожна показала неймовірні результати. Це дуже радує, тому що в умовах, в яких жінки продовжують працювати та розвиватися, ми зможемо відбудувати дуже швидко нашу країну.

Також зараз у нас є проєкт по енергоефективності. Ми шукаємо компанії, які виробляють якісь сервіси з енергоефективності, і допомагаємо стати потужними. Ми шукаємо їх слабкі сторони, їм допомагають міжнародні спеціалісти, щоб бути, щоб розвивати своє виробництво та свої сервіси, щоб забезпечувати нашу країну інноваційними енергоефективними рішеннями.

Також цікаві гості "Ранку Вдома": 

Прямий ефір