"У нас іншого шляху немає": режисер і актор Ахтем Сеітаблаєв поділився думками, чи вдасться Україні повернути Крим

Ахтем Сеітаблаєв. Фото: kanaldіm.tv

Український актор та режисер кримськотатарського походження Ахтем Сеітаблаєв поділився у програмі "Точка опори" думками про майбутнє повернення Криму назад до України. 

Ведуча Світлана Леонтьєва зазначила, що після 24 лютого 2022 року шлях повернення Криму здавався ближчим, бо до цього здавалося, що це безкінечно довго. Вона запитала у Ахтема Сеітаблаєва, чи вдасться нам повернути півострів.

"У нас іншого шляху немає. Я запитував у своїх батьків коли ми ще жили у Середній Азії під Ташкентом, як можна було так упевнено казати, що ми повернемось у Крим. Коли не було ніяких ознак того, що величезний Радянський Союз розвалиться і в нас буде шанс. А вони так упевнено про це казали, коли постійно згадували Крим, наприклад: "Непоганий цей помідор з нашого городу, але в Криму кращі". Потім мої батьки сказали, що крім віри в те, що вони повернуться, нічого не й було. Завдяки цій вірі і тому, що вони були активними учасниками національного руху з повернення у свою історичну батьківщину, ми і повернулися. Тепер це наше завдання — повернути Крим і повернути себе в Крим. Так і станеться", — поділився режисер.

Повна версія інтерв'ю: Про зйомки "Мирний-21", останню зустріч із мамою та спогади про Крим: Ахтем Сеітаблаєв у "Точці опори"

Нагадаємо, Ахтем Сеітаблаєв — український актор і режисер. Походить з родини депортованих кримських татар. Заслужений артист Автономної Республіки Крим. Найвідоміші режисерські роботи: "Хайтарма" (2012), "Кіборги" (2017), "Захар Беркут" (2019). За участь у фільмі Нарімана Алієва "Додому" отримав нагороду за найкращу чоловічу роль на сьомому Міжнародному Босфорському кінофестивалі. Керує культурним простором "Кримський дім". З початку повномасштабного вторгнення приєднався до сил територіальної оборони. 10 грудня 2022 року отримав почесний нагрудний знак Головнокомандувача Збройних сил України. Розлучений, має трьох дітей та онуків. 

Попередні випуски "Точки опори":

Прямий ефір