Таємничий вибух в Успенському соборі та День ракетних військ і артилерії: 3 листопада в історії

Зустрічайте четвер, 3 листопада, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

3 листопада 1937 року в карельському урочищі Сандармох розстріляли більше 100 українців. Жертвами сталінських репресій стали селяни, політики, вчені, письменники та священики. Для радянської влади вони були буржуазними націоналістами. Тоді загинули театральний діяч Лесь Курбас, драматург Микола Куліш, поет Микола Зеров, письменник Валер'ян Підмогильний. У період з 27 жовтня по 4 листопада 1937 року в Сандармоху були розстріляні 1111 людей. 

Рівно 80 років тому в окупованому німцями Києві вибухнув головний храм Києво-Печерської Лаври — Успенський Собор. Потужний вибух пролунав близько 14:30 і перетворив стародавню святиню в руїни. Від Успенського собору залишилися лише фрагменти східної стіни, вівтар і два стовпи. Серед істориків немає єдиної думки щодо того, хто здійснив вибух. Одні кажуть, що це справа рук німецьких окупантів, інші стверджують, що до цього причетні радянські підпільники. У 2000 році Успенський собор був відбудований із сучасних матеріалів. 

3 листопада Україна відзначає День ракетних військ і артилерії. Дату обрали не випадково, адже саме 3 листопада 1943 року відбулася одна з найбільших військових операцій на території України — почалося визволення Києва від нацистів. Саме завдяки артилерії звільнили столицю. Зараз артилеристи захищають територіальну цілісність нашої країни і всіма силами стримують збройну агресію Росії.

Більше про визначні події 3 листопада в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома".

Прямий ефір