Ситуація на фронті може різко змінитись — прогноз військового експерта Жданова

Олег Жданов. Скріншот відео: kanaldom.tv

Найближчим часом ситуація на фронті буде більш-менш стабільною. Але перебіг війни може змінитися вже у липні — на позитивний бік для України. Про це сьогодні, 2 червня, сказав військовий експерт Олег Жданов в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA.

"Найближчим часом карта війни буде більш-менш стабільною. Імовірніше за все, місяць ми проведемо в позиційних боях, завдаючи невеликих атакуючих дій по позиціях противника і обмінюючись вогневими ударами, в основному, артилерією. А ось уже в липні, коли нове озброєння доїде до України, і ми зможемо його поставити військам, ось тоді карта воєнних дій істотно змінюватиметься", — сказав Жданов.

Він акцентував, що за допомогою нової техніки та зброї від Заходу, зокрема реактивних систем залпового вогню M142 HIMARS, ЗСУ матимуть можливість завдавати поразки російським військам у найближчій глибині, тобто на відстані до 50 км, де зосереджуються основні резерви фронту: як матеріальні, технічні, так і живі сили.

"Тоді так, тоді ми можемо говорити з вами про якусь динаміку на лінії фронту. Все залежатиме від кількості", — уточнив експерт.

За його словами, якщо кількість нової зброї обчислюватиметься десятками одиниць, тоді можна говорити про контрнаступ на одному напрямку. Якщо ж кількість обчислюватиметься сотнями, то ситуація буде іншою.

"Якщо в межах ленд-лізу ці установки прийдуть в обсязі кількох сотень, тоді так, тоді ми з вами можемо говорити про широкомасштабний контрнаступ за декількома напрямками одночасно", — пояснив Жданов.

Він уточнив, що українським військам потрібно близько 300 одиниць.

"Ми повинні створити десь 3-4 бригади реактивної артилерії. Тоді почуватимемося більш-менш безпечно чи впевнено, плануючи контрнаступальні дії. Якщо буде більше, то це лише покращить якість вогневої поразки російським військам", — резюмував військовий експерт .

Читайте також: Скільки потрібно знарядь та боєприпасів для контрнаступу ЗСУ: інтерв'ю з військовим експертом Ждановим

Прямий ефір