"Сину, ми не для того поверталися": Ахтем Сеітаблаєв пояснив, чому його батьки не покинули Крим після його окупації Росією

Ахтем Сеітаблаєв. Фото: kanaldіm.tv

Український актор та режисер кримськотатарського походження Ахтем Сеітаблаєв поділився у програмі "Точка опори" спогадами про останню зустріч із матір'ю в Криму у 2014 році та про те, чому його батьки не покинули півострів після його окупації Росією.

"Настав час, коли я перестав їм це пропонувати — мамі і батьку. На таку мою пропозицію вони спочатку доволі м'яко, але казали: "Сину, ми не для того поверталися. Хай виїжджають вони, ми залишимося". Востаннє я мав змогу побачити з мамою наживо, коли знімався у стрічці "Додому", зокрема під час знімань на Арабатській стрілці. Я надзвичайно вдячний продюсеру цієї стрічки Володимиру Яценку за те, що знімальний графік побудували так, що у мене було три вихідних дні. Він зняв номер окремо для мами", — розповів Ахтем.

Наприкінці липня 2021 року у віці 83 років мати Ахтема Сеітаблаєва, Субіє ханум Налбандова померла. Жінка народилася в Криму, а 18 травня 1944 року її сім'я разом з усім кримськотатарським народом була депортована. У 1990 році вони повернулася до Криму, де Субіє Налбандова викладала вокал і сценічну мову в Кримському училищі культури. Згодом вона стала працювати в кримськотатарській редакції ДТРК "Крим", де створила першу в історії кримськотатарської культури дитячу телепередачу "Мерабан’із, балалар".

"Мама — сильна людина, вона майже ніколи не жалілася. Ми багато розмовляли, гуляли узбережжям. У неї був сталевий характер. Можливо, саме завдячуючи цьому так багато винесла на собі. Вона була дитиною, коли їх депортували. Деякі її спогади стали потім епізодами фільму "Хайтарма", і це була її перша роль у кіно. Хоча вона з "червоним" дипломом закінчила музичне училище в Таджикистані, була однією з перших представниць нашого народу, яка змогла вступити в театральний ВНЗ у Ташкенті, і закінчила його теж із "червоним" дипломом", — поділився актор і режисер.

Повна версія інтерв'ю: Про зйомки "Мирний-21", останню зустріч із мамою та спогади про Крим: Ахтем Сеітаблаєв у "Точці опори"

Нагадаємо, Ахтем Сеітаблаєв — український актор і режисер. Походить з родини депортованих кримських татар. Заслужений артист Автономної Республіки Крим. Найвідоміші режисерські роботи: "Хайтарма" (2012), "Кіборги" (2017), "Захар Беркут" (2019). За участь у фільмі Нарімана Алієва "Додому" отримав нагороду за найкращу чоловічу роль на сьомому Міжнародному Босфорському кінофестивалі. Керує культурним простором "Кримський дім". З початку повномасштабного вторгнення приєднався до сил територіальної оборони. 10 грудня 2022 року отримав почесний нагрудний знак Головнокомандувача Збройних сил України. Розлучений, має трьох дітей та онуків. 

Попередні випуски "Точки опори":

Прямий ефір