Стратегії інформаційної реінтеграції ОРДЛО та Криму на стадії затвердження, — Шевченко

Фото: vesti.ua

Плани заходів до стратегій інформаційної реінтеграції ОРДЛО та окупованого Криму перебувають на стадії затвердження. Про це сьогодні, 2 березня, під час пресконференції "Сім років окупації Криму: що думає українське суспільство" розповів заступник міністра культури та інформаційної політики (МКІП) України Тарас Шевченко, передає "Дом".

Декілька державних інституцій в Україні тісно співпрацюють над питанням інформаційної реінтеграції окупованих територій. Це міністерства культури та інформаційної політики, закордонних справ та з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Проте здебільшого інформаційне питання наразі переходить до Мінреінтеграції, сказав заступник міністра культури.

Читайте також: Україна змінила політику щодо окупованих територій, — Ташева

Він нагадав, що до об’єднання міністерств з інформаційної політики та культури розроблено стратегії інформаційної реінтеграції Криму та ОРДЛО.

"Ці дві стратегії передбачали, що до них мають бути плани заходів, які з 2018 року так і не затвердили. На сьогодні ми завершуємо погодження між міністерствами, подаємо до Кабінету міністрів на затвердження ці плани заходів", — повідомив Тарас Шевченко.

Ключовим інформаційним інструментом у політиці з реінтеграції окупованих територій України заступник міністра культури назвав створення державного телеканалу "Дом". Він навів приклад успішної координації зусиль держави, ЗМІ та представників громадськості.

"Як приклад такої успішної координації хочу назвати заходи 26 лютого — у День спротиву кримської окупації, коли спільно і представництво президента в АРК, і Мінреінтеграції, й наше міністерство, канал "Дом" організовували заходи, організовували форум, який транслювався онлайн. Це приклад успішної інформаційної кампанії", — розповів заступник глави МКІП.

Читайте також: "Сьогодні "Дом" прийшов у мій дім": жителі Донбасу і Криму показали, як дивляться телеканал "Дом" (ФОТО)

Торік в Україні обрали переможця мистецького конкурсу "Платформа з вивчення кримськотатарської мови". Цей проєкт буде реалізовано цього року за кошти Міністерства культури та інформаційної політики України, зазначив Тарас Шевченко. Також відомство займається поширенням друкованої продукції патріотичної тематики для мешканців окупованих територій.

Важливу роль в інформаційній реінтеграції Криму відіграє Міністерство закордонних справ України та популяризація "Кримської платформи" на національному та міжнародному рівнях, наголосив Тарас Шевченко.

Читайте також: Було три варіанти: як Україна відстояла в Європейському суді дату початку окупації Криму

Прямий ефір