США можуть запровадити проти Росії ще жорсткіші санкції, — Гербст

Джон Гербст. Фото: kanaldom.tv

У разі розширення агресії Кремля проти України США можуть застосувати щодо Росії жорсткіші санкції. Таку думку в програмі "Топшоу" телеканалу "Дом" висловив надзвичайний та повноважний посол США в Україні (2003-2006 рр.) Джон Гербст.

"Перша гарна новина за останні 36 годин. Це сильні санкції. Я хотів санкцій на зовнішні банки, й так і вийшло (санкції проти російських фінансових інститутів, — ред.). Те, що є санкції на суверенний борг (держборг, — ред.) — це великий захід. І це завдає справжнього удару російській економіці", — наголосив він.

Надалі США можуть застосувати проти Росії ще жорсткіші санкції.

"За моїм аналізом, те, що ми зараз застосовуємо такі сильні санкції, означає, що у нас є ще сильніші санкції, щоби накласти на Кремль і російську економіку. Наприклад, санкції на вторинний ринок для боргу. І, можливо, також SWIFT — хоча в цьому я не впевнений, мені здається, ми вже казали, що не вважаємо, що можна це застосувати, але завжди можна передумати. І в нас є ще сильніші санкції, які ми можемо застосувати", — продовжив він.

Призупинення сертифікації "Північного потоку-2" за рішенням Німеччини — правильний крок.

"Я, звісно, вітаю рішення німецької держави. Це їхній перший позитивний крок у цій кризі, але все-таки вони припиняють хоч на якийсь час цей проєкт. Я вважаю, що треба знищити цей проєкт, анулювати його. І Байден має це зробити, якщо німці не готові робити. Але не сьогодні. Ми можемо це зробити після цієї кризи", — гадає Гербст.

Тим часом геополітичні амбіції Путіна можуть не обмежитися територіями окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

"На жаль, він уже вказав на той крок, коли казав, що та територія, яку він мав на увазі, — не тільки територія, яка зараз під контролем Кремля. Він має на увазі, можливо, весь Донбас. Звісно, Донбас утричі більший за ті території, які [де-факто] підконтрольні [Москві] впродовж 8 років", — підсумував він.

Нагадаємо, президент США оголосив про чотири блоки санкцій проти Росії. Водночас Джо Байден попередив, що санкції посилюватимуться залежно від дій Москви.

Читайте також: 4 блоки санкцій агресору: Джо Байден розповів, що очікує РФ

Прямий ефір