Список санкцій США проти РФ може налічувати понад 20 пунктів, — Мезенцева

Фото: slovoidilo.ua

США можуть продовжити та розшири санкції проти Росії на тлі агресії Кремля проти України. Про це у програмі "Топшоу" телеканалу "Дом" розповіла народна депутатка України ("Слуга народу") голова української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Марія Мезенцева.

За даними політикині, список санкцій може налічувати понад 20 пунктів.

"США рухатимуться за потенційно спланованим списком санкцій, який, за моєю інформацією, може налічувати понад 20 пунктів. Ми почули питання державного боргу, банківської та фінансової галузей, які пов'язані з військовою промисловістю. Також окремі індивідуальні санкції, які повинні бути розширені не тільки на членів сімей деяких персоналій, а на більше коло людей. Дуже влучно було зроблено, що і санкції ЄС, і санкції США були дзеркальні щодо тих політиків, які підтверджували своїм голосуванням визнання незалежності так званих "Л/ДНР", — наголосила вона.

У подальшому можна потенційно очікувати санкцій, які стосуються Чорного й Азовського морів, портів, виробництва кораблів, а також нафтопереробних продуктів.

"Все це спричинить ще більше падіння курсу рубля щодо іноземних валют, а також позицій бірж російських компаній, які ми вже спостерігаємо", — продовжила політикиня.

Також є позитивні сигнали і в тих кейсах, де США та Євросоюз діють спільно.

"Це призупинення на невідомий строк сертифікації проєкту "Північний потік-2", який коштує понад 9,5 млрд євро. Для України це прекрасні новини. І, звісно, ми повинні говорити про те, що відмова [держсекретаря США Ентоні Блінкена] від запланованих перемовин з очільником МЗС Росії Лавровим — це адекватна реакція на ту зухвалість і радикальні дії, які ми бачили про надання дозволу президенту Путіну втручатися в будь-які території. Вже йдеться, мабуть, не лише про так звані "Л/ДНР". Сподіваємося, що цього не відбудеться. Українська армія готова відстоювати кордони держави", — уточнила Мезенцева.

Читайте також: Курс рубля стрімко падає — визнання так званих "Л/ДНР" вже б'є по економіці РФ (ВІДЕО)

Нагадаємо, президент США Джо Байден 22 лютого оголосив про чотири блоки санкцій проти Росії:

  • проти двох російських державних банків: "Внешэкономбанк" та "Військовий банк" (мається на увазі "Промсвязьбанк");
  • на фінансування держборгу РФ (російський уряд не зможе здійснювати фіноперації на західних ринках цінних паперів);
  • персональні санкції проти представників російської еліти та членів їхніх сімей;
  • блокування сертифікації "Північного потоку-2" (спільно з Німеччиною).

При цьому Байден попередив, що санкції посилюватимуться залежно від дій Москви.

Читайте також: США можуть запровадити проти Росії ще жорсткіші санкції, — Гербст

Прямий ефір