Створення ВЦА у Слов'янську: чого побоюються місцеві жителі

Славянск. Фото: slavdelo.dn.ua

У Слов'янську створено військово-цивільну адміністрацію. Відповідний указ підписав глава держави Володимир Зеленський. Місцеві жителі відреагували на це по-різному. Переважно люди побоюються, що це пов'язано з війною, — розповів аналітик громадської організації "Сильні громади" Денис Бігунов у програмі "5 вопросов на злобу дня" телеканалу "Дом".

"Жителі міста побоюються, що сама військово-цивільна адміністрація — це щось пов'язане з війною. Однак це на 99% не так. І це лише назва, яке виникає з періоду антитерористичної операції. Слов'янськ — повністю мирне місто. Тут просто застосована така форма правління, коли одна людина вирішуватиме все те, що раніше вирішували виконком, міський голова та міська рада. Але не з військовими, або тими чи іншими змінами в житті", — пояснив експерт.

Він акцентував, що це тимчасовий захід і зараз потрібно якомога детальніше роз'яснювати людям, що таке військово-цивільна адміністрація, аби уникнути різних маніпуляцій. Наприклад, щодо соціальних виплат, пенсій, зарплат.

Денис Бігунов звернув увагу, що військово-цивільна адміністрація, місцеве самоврядування не має жодного відношення до пенсійних виплат, як і до роботи Пенсійного фонду. Робота ВЦА стосується лише вирішення тих питань, які й раніше вирішувало місцеве самоврядування.

"Єдина відмінність, якщо раніше ці питання вирішували три суб'єкти: виконком, міський голова, міська рада, то нині їх вирішуватиме одна людина, — очільник військово-цивільної адміністрації. Тимчасово, лише до виборів", — зазначив аналітик.

Повна версія інтерв'ю: Створення військово-цивільної адміністрації у Слов'янську — що зміниться: "5 вопросов на злобу дня" з Денисом Бігуновим

Раніше мер Слов'янська Вадим Лях повідомив, що закликав главу Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Кириленка тимчасово запровадити в місті військово-цивільну адміністрацію.

Прямий ефір