Що може стати приводом для рішення НАТО відкрито втрутитися у війну в Україні — думка Романенка

Ігор Романенко. Скриншот відео: kanaldom.tv

США, як і раніше, продовжують намагатися поводитися таким чином, щоб не здатися Росії, що НАТО і Сполучені Штати беруть активну участь у повномасштабній війні, розв'язаній Путіним в Україні. Таку думку сьогодні, 27 серпня, в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA висловив заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України (2006-2010 рр.), генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко, інформує "Дом".

"Такий підхід продовжує реалізовуватися, а Путін, зі свого боку, розуміє, що вже просто як спецоперацію пояснювати неможливо. Тому не лише своїх пропагандистів, а й по суті військових підводять до того, що це тепер уже має називатися антитерористична операція. Вже операція об'єднаних сил. А щоб мати більш презентабельний вигляд, значить із гуманітарними підходами, тому всі ці уповільнення та невиконання завдань пов'язані з тим, що вони дуже оберігають громадян України, цивільні структури. Тому тепер уже антитерористичну операцію проводять із високого рівня гуманітарним підходом, і тому все це відбувається повільно. Крім того, додаємо, що зброя тактична, ядерна, зробив заяву, що не застосовуватиме, оскільки Україна не є ядерною державою. Тому стає очевидним, що довго і всерйоз ми можемо тепер битися", — сказав він.

Як уточнив Романенко, тобто це війна на виснаження.

"А у керівництва наших союзників має настати чітке розуміння — тобто переходить у стадію саме таку, і тоді це затратно у всіх сенсах і для всіх, і чим далі, тим тут можуть бути непередбачувані обставини. Або рішуче надати нам допомогу озброєння та техніки. І можна досягти значних успіхів уже цього року. Ось тут найближчим часом ми бачитимемо, яким чином ці події розвиватимуться, в якому напрямку", — резюмував ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ.

Читайте також: "Останні потуги наступального характеру": Романенко про дії росіян на Донецькому напрямку

Нагадаємо, заступник міністра оборони США Колін Каль заявив, що українська армія планомірно переходить на стандарти НАТО. Держави-члени Альянсу продовжують надавати допомогу ЗСУ. Тим часом військово-промисловий комплекс Росії скорочується під натиском санкцій. Втрати у лавах російської армії та деморалізований кадровий склад не дозволяють реалізувати плани щодо наступу вглиб України.

Прямий ефір