Сепаратизму в Україні немає, є регіональна ідентичність, — Резніков

Алексей Резников. Фото: kanaldom.tv

Серед українців сильно розвинена регіональна ідентичність, але вона не несе загрозу сепаратизму. Таку думку у програмі "Неофициальный разговор" телеканалу "Дом" висловив віцепрем'єрміністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

"В нашій країні не існує сепаратизму як такого — самостійного, доморощеного. У нас існує контрабанда ідеології через кордон з північною державою, яку вона укручує в голови людей, здійснює інформаційні атаки, веде пропаганду, яка захльостує серця й уми людей — це елемент гібридної війни… Сепаратизму, як такого, у нас немає і бути не може", — сказав Резніков.

Він зазначив, що особливість України в тому, що "у нас дуже сильно розвинена регіональна ідентичність".

"Ось мені доповідають результати соцопитувань, а ми ж займаємося, зокрема, і тимчасово окупованими територіями, і мені кажуть: "Донецький та Луганський регіони характеризуються високорозвиненою регіональною ідентичністю" — ніби якась страшилка. Я кажу: "А що тут такого? Так, це нормально. І Черкащина має регіональну ідентичність, і Одещина, і Миколаївщина, і Херсонщина..."", — продовжив міністр.

Читайте також: Про реінтеграцію та депортацію, про політику та почуття гумору: "Неофициальный разговор" з віцепрем'єром Олексієм Резніковим (ч. 1)

Він навів приклад своєї родини, в історії якої представлені різні регіони. Батьківська лінія — Полтава та Луганськ (в Луганську похований прадід Олексія Резнікова). Родовід по лінії матері — Київ, Дніпро і Херсон. Сам Олексій Резніков народився і виріс у Львові.

"І ось — хто я? В мені вся карта України представлена…Тому регіональна ідентичність точно є. Її не потрібно боятися. Але це не сепаратизм", — додав віцепрем'єр.

Повна версія інтерв'ю: Аеропорт на Донбасі, регіональна ідентичність та адреналін: "Неофициальный разговор" з віцепрем'єром Олексієм Резніковим (ч. 2)

Прямий ефір