Росія була стратегічним союзником НАТО: експерт розповів, чому Кремль зробив Альянс ворогом

Росія та НАТО. Колаж: Facebook

Якби НАТО була загрозою для Росії, то Північноатлантичний альянс чи певні країни могли б проводити якусь гібридну експансію ще після розпаду Радянського Союзу. Таку думку сьогодні, 28 серпня, в ефірі марафону FREEДОМ телеканалу UA висловив голова "Громадської ліги Україна-НАТО" Сергій Джердж, передає "Дом".

Він наголосив, що НАТО не виступала проти РФ.

"Навпаки, європейські країни та США допомагали Росії, іншим країнам, Україні вижити, якось трансформуватися. І вкладали багато грошей у Росію, в демократизацію суспільства. Але насправді це ні до чого не призвело, бо авторитарний режим, який зміцнився в Російській Федерації, привів до такого імперського мислення. І всі ці імперські ідеї РФ відродилися, незалежно від того, як вони називалися в минулому: імперіалізм, комунізм, або сьогоднішній рашизм", — розповів експерт.

Він зазначив, що Росія не боялася НАТО, а була його стратегічним союзником.

"У НАТО було два стратегічні партнери — Україна та Росія. Франція будувала "Містралі" — вертолітоносці для Росії. Німеччина будувала танковий полігон у Росії. В Ульяновську була логістична база НАТО. Була співпраця, спільні якісь навчання", — зазначив Джердж.

Глава "Громадської ліги Україна-НАТО" пояснив, чому Кремль почав лякати росіян Північноатлантичним альянсом.

"Бо вони готували вторгнення в Україну. Вони хотіли колонізувати Україну будь-яким шляхом: політичним, економічним, військовим. І якщо це не вдалося, скажімо, через владу українську зробити, народ цього не сприймав, то перейшли у військову фазу. І щоб виправдати свою позицію захоплення, вони вигадали таку загрозу, як НАТО. Насправді ніякої загрози від НАТО немає, і це все просто слова і демагогія. Росія хотіла окупувати Україну для того, щоб отримати наші землі, наш економічний потенціал, сільськогосподарський потенціал. І головне — людський потенціал, який є тут, в Україні, щоб це все працювало на Російську імперію, а не на власний народ, на власну державу, як хочемо ми цього, українці", — підкреслив Сергій Джердж.

Читайте також: Вимальовується новий союз без Росії: як країни ОДКБ під керівництвом США можуть стримувати "Талібан"

Прямий ефір