РФ розповсюджує дезінформацію про Україну, — заява країн-членів ООН (ВІДЕО)

Рада безпеки ООН. Фото: politring.com

36 країн-членів ООН звинуватили Росію у поширенні фейків про Україну. Про це йдеться у їхній спільній заяві, інформує "Дом".

Російська Федерація організувала в Раді безпеки ООН захід проти нацизму та звинуватила країни Балтії та Україну. Підписанти заяви назвали ці звинувачення "цинічними та необґрунтованими". У документі вони закликали Росію припинити кампанію дезінформації проти України, знизити напруженість навколо неї та "негайно вивести сили та техніку, розміщені в країні без згоди України".

Також у заяві наголошується, що Статут ООН забороняє використовувати силу проти територіальної цілісності чи політичної незалежності будь-якої держави.

Країни-члени ООН зазначили, що звинуваченнями РФ намагається відвернути увагу міжнародного співтовариства від порушень Росією міжнародного права, що продовжуються, зокрема порушення міжнародного права в галузі прав людини.

"Ми підтверджуємо нашу непохитну підтримку незалежності, територіальної цілісності та суверенітету України в межах її міжнародно визнаних кордонів, зокрема її територіальні води", — йдеться у заяві.

Крім того, країни-підписанти засудили тимчасову окупацію частини території України.

Читайте також: Мета — посіяти страх: як окупанти в Криму зберігають "лояльність" населення, розповів експерт

Нагадаємо, "влада" тимчасово окупованого Криму оголосила збір резервістів на 20 січня. Прибути їм потрібно обов'язково.

Читайте також: "Ритуальні танці" російської дипломатії: про погрози Кремля говоримо з Петром Олещуком

Прямий ефір