РФ намагається переоформити на себе Херсонес у ЮНЕСКО — що відомо (ВІДЕО)

"Херсонес Таврический". Фото: ap.org

Російська Федерація робить спроби номінувати від себе до списку ЮНЕСКО об'єкт "Херсонес Таврійський", який розташований в окупованому Криму. Уже кілька місяців на території заповідника російські археологи ведуть активні розкопки, інформує "Дом".

"Херсонес Таврійський" — давньогрецький поліс, заснований у Криму в V столітті до нашої ери. Понад 200 років тут працюють археологи, розкопуючи дедалі нові території та добуваючи артефакти. Ця унікальна пам'ятка древньої культури досі приховує безліч інформації про історію заселення півострова еллінами та скіфами.

У 1994 році Херсонес отримав статус національного заповідника України, а в 2013 — за рік до окупації Криму — його внесли до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Однак окупаційна влада півострова вирішила зробити Херсонес російським.

В експертних колах наголошують: це не просто об'єкт культурної спадщини, визнаний світовою спільнотою. Це частина українського національного бренду, адже стародавнім руїнам не дарма знайшлося місце на гривневій купюрі, це імідж країни, її впізнаваність.

"Важливість мати об'єкти в ЮНЕСКО можна навіть відстежити на кейсі Російської Федерації, яка постійно намагається номінувати цей об'єкт від себе. Сама присутність у списку ЮНЕСКО від тієї чи іншої держави й прив'язка кожного об'єкта до тієї чи іншої держави — це вже нам сто балів до нашого іміджу", — говорить заступниця міністра культури та інформаційної політики Світлана Фоменко.

Росія, на думку адвоката Миколи Полозова, намагається задовольнити амбіції окупанта, переконати світову спільноту в тому, що Крим належить Росії, зокрема і через ідентифікацію об'єктів культурної спадщини.

"Ці спроби не припинятимуться, хоча найчастіше вони марні. Україні та міжнародній спільноті вдається відбити подібні спроби. Передусім це залежить від зовнішньої політики української влади та від того, яку позицію займає Офіс президента, МЗС, Міністерство культури. Я вважаю, що на подібні спроби російської сторони потрібно відповідати жорстко, аргументовано доводити до відома західних союзників і партнерів, що відбувається насправді, й розвінчувати цю пропаганду", — зазначає адвокат.

Крім використання дипломатичної та політичної платформ, Україна має активніше відстоювати інтереси й у всесвітньому інформаційному просторі, впевнений виконавчий директор Українського культурного фонду Владислав Берковський.

"Дуже важливим є насичення інформаційного простору за межами України, чим ось, до речі, й телеканал "Дом" займається. Насичення інформацією про те, що цей об'єкт є істинно українськими. Ми теж зі свого боку повинні б підключатися та формувати на міжнародному рівні, на рівні Вікіпедії, на рівні інших ресурсів інформацію про те, що ті чи інші об'єкти, явища, елементи культурного сегменту є українськими", — упевнений Берковський.

Зазначимо, крім "Херсонеса Таврійського", до списку ЮНЕСКО внесені ще шість українських об'єктів. Це собор Святої Софії та Києво-Печерська лавра в столиці, ансамбль історичного центру Львова, дерев'яні церкви Карпатського регіону, резиденція митрополитів Буковини й Далмації, Дуга Струве, давні букові ліси Карпат.

Читайте також: "Реконструюють" як ТРЦ: про ситуацію з Ханським палацом у Бахчисараї розповіли експерти (ВІДЕО)

Нагадаємо, Україна піднялася на три сходинки в рейтингу найсильніших брендів світу і посіла 71 позицію. 

Прямий ефір