Рекомендації щодо розвитку свободи українських медіа визначили в ЄС

Иллюстративное фото: dw.com

Європейський Союз вітає прогрес України у сфері свободи медіа і вираження поглядів, що також сприяло просуванню демократичних реформ та боротьби з корупцією. Про це йдеться в зверненні дипломатичної місії Європейського Союзу в Україні з нагоди Всесвітнього дня свободи преси, який відзначається сьогодні, 3 травня, передає "Дом".

При цьому наголошується, що на шляху до свободи існують перепони.

Як зазначають "Репортери без кордонів", в Україні необхідно:

  • більше зробити для послаблення значного впливу олігархів на медіа,заохочувати редакційну незалежність;
  • боротися з безкарністю за злочини, скоєні проти журналістів та видань. Розслідування таких злочинів мають бути достовірними і прозорими. Вони не повинні залишатися безкарними.

Крім цього впродовж останнього року в Україні було зафіксовано численні випадки залякувань та харасменту журналістів, разом з випадками перешкоджання роботі з висвітлення дотичних до пандемії COVID-19 питань. Про це йдеться у спеціальному звіті платформи Ради Європи щодо сприяння захисту журналістики і безпеки журналістів.

"Професійні та незалежні журналісти першими реагують на "інфодемію", яка супроводжує глобальну пандемію COVID-19. Правдиві новини, які ми отримуємо від них щодня, мають важливу роль у формуванні нашого імунітету до вірусу дезінформації", — йдеться в зверненні ЄС в Україні.

У зв'язку з Всесвітнім днем свободи преси, організація поцікавилася думкою п'яти провідних українських журналістів — що цей день означає для них.

Медіа-партнери
Прямий ефір