Ранковий головний біль — причини та методи боротьби

Як боротися з головним болем. Скриншот: kanaldim.tv

Головний біль зранку може мати багато причин: шкідливі звички, розлади сну та інфекційні захворювання. З головним болем щоденно борються мільйони людей. Що робити, аби побороти його чи бодай зменшити, розповідається у матеріалі "Ранку Вдома".

Ранковий головний біль має багато причин, каже терапевтка Дарина Поддяча. Зокрема, шкідливі звички, розлади сну та інфекційні захворювання. Біль у голові — один із найпоширеніших патологічних станів, з яким щоденно борються мільйони людей.

"Найчастішою причиною є незручна подушка або матрац. Тому що спазмують судини в хребці шийного відділу через незручну позу", — пояснює терапевтка Дарина Поддяча.

Як наслідок, хребці зсуваються, притискають судини, мозок отримує менше кисню і виникає головний біль. Він може бути гострим, інтенсивним, пульсуючим чи помірним, виникати у лобній ділянці голови, шиї або ж у потилиці.

Полегшити стан допоможуть нестероїдні протизапальні препарати. Призначати їх має лікар, адже надмірне вживання пігулок може подразнювати слизову оболонку шлунка та підвищувати тиск.

Також головний біль провокують сильне хропіння, напади мігрені, недосипання та погані харчові звички. Головний біль можуть викликати сири, соуси, приправи, газовані напої, оброблені м'ясні вироби, надто багато кави, алкоголь та паління.

"Через хаотичний спазм судин іде недостатній кровообіг в головний мозок, і тоді виникають головні болі пульсуючого характеру. Цей біль не завжди усувається нестероїдними протизапальними засобами", — пояснює лікарка.

Лікарі часто пов'язують головний біль зі зневодненням організму і радять випивати щодня близько двох літрів води та відмовитись від солодких напоїв, адже вони витягують воду з тканин і можуть призвести до ще більшого зневоднення.

Ранковий пульсуючий головний біль може свідчити про стрес, який ви пережили напередодні, або про втому, що з'явилася після напруженого робочого дня. Що ж робити, аби прокидатися вранці бадьорими?

"Перше — це випити склянку чистої води, щоб підвищити метаболізм та усунути симптоми інтоксикації, якщо вони були минулої доби. Також можна зробити гімнастику, що покращує кровообіг в судинах. Треба робити це з обережністю", — резюмує Дарина Поддяча.

На жаль, переважна більшість людей часто ігнорують патологію і займаються самолікуванням. Це може бути симптомом небезпечного захворювання. Тож дослухатися до порад фахівців та дбайте про свій організм, аби завжди лишатися енергійними.

Читайте також: В Україні циркулює новий штам коронавірусу "Пірола": що кажуть інфекціоністи

Прямий ефір