В Україні циркулює новий штам коронавірусу "Пірола": що кажуть інфекціоністи

У світі циркулює новий штам коронавірусу "Пірола". Скриншот: kanaldim.tv

За даними МОЗ, в Україні зараз циркулює 14 штамів коронавірусу. Вид "Пірола" — з родини "Омікронів". Він має найбільше мутацій. Найпоширенішими симптомами залишаються нежить, втома, головний біль, чхання та дискомфорт у горлі. Про профілактику та лікування хвороби журналісти "Ранку Вдома" розпитали інфекціоністку.

У світі циркулює новий штам коронавірусу під назвою "Пірола". Інфекційний агент виявили у багатьох країнах світу, зокрема в Ізраїлі, Данії, Канаді, Великій Британії та Сполучених Штатах Америки.

"Мутації ковіду були, є і будуть. Певний пік патогенності вже пройшов. Сьогодні ми маємо перебіг коронавірусної інфекції більш лагідний. Залишається все одно групи населення, для яких це небезпечно. В більшості випадків серед населення ми зараз відмічаємо спрощений перебіг коронавірусної інфекції", — пояснює інфекціоністка Євгенія Менжуліна.

Варіант "Пірола" з родини "Омікронів". Він має найбільше мутацій спайкового білка, ніж його попередники. Учені спостерігають за патогенами, аби переконатися, чи становить він більшу загрозу для людей за інші штами. Наразі немає підстав стверджувати, що це якийсь особливий вірус. Найпоширенішими симптомами інфікування залишаються нежить, втома, головний біль, чхання та дискомфорт у горлі.

Відрізнити штами можна лише під час специфічної лабораторної діагностики. Лікарі не прописують штам, коли діагностують коронавірус.  В Україні кількість пацієнтів з цим діагнозом зростає. Для осіннього періоду це типова ситуація, зауважують лікарі. Цьому сприятимуть холод і дощі.

Водночас штам ковіду циркулюватиме разом зі збудником грипу та іншими гострими респіраторними інфекціями. Запобігти важкому перебігу захворювань допоможе щеплення. З вакциною у нас більше шанси на швидке одужання або легший перебіг коронавірусу. Щеплення — це  абсолютно нормальна історія для всіх вакцино контрольованих інфекційних захворювань у світі.

"Якщо у людини є два первинних щеплення будь-якою вакциною та третя бустерна доза, то цього достатньо. Щодо п'ятого, шостого, сьомого щеплення, то це зайве. Не потрібно навантажувати організм, по-перше. Бо імунологічна пам'ять зберігається. По-друге, інфікування все одно відбуватиметься", — провадить інфекціоністка.

У групі ризику — люди похилого віку, а також ті, хто страждають на цукровий діабет, гіпертонію, ожиріння та захворювання органів дихання. Що ж робити, аби не захворіти?

"Попри стресові ситуації, все одно потрібно нормально харчуватися та висипатися. Я розумію, що не всім це доступно, але треба знаходити в собі хоч якісь сили задля того, щоби відновитися", — радить Євгенія Менжуліна.

Варіант "Пірола" нагадав усьому світові, що боротьба з коронавірусом не завершена. Хоча кількість випадків інфікування істотно зменшилась, слід бути пильними та дотримуватись елементарних правил безпеки: мити руки з милом, користуватися антисептиками, за потреби носити медичну маску і не займатися самолікуванням.

Також цікаво: Комерційні діагнози, або хвороби яких не існує — коментар експерта  

Прямий ефір