Про унікальну "Барбі" та протистояння з росіянкою: Ольга Харлан у рубриці "Шо там по тактильності?"

Ольга Харлан та Даня Білий. Скриншот: kanaldim.tv

Гостею рубрики Дані Білого "Шо там по тактильності?" у програмі "Тихий вечір з Оленою Кравець" стала фехтувальниця Ольга Харлан. Вона зізналася, кого з українських жінок хотіла би побачити в образі "Барбі", також розповіла про протистояння з росіянкою та спілкування з Дмитром Дікусаром. У кінці розмови Ольга звернулася до українських військових та подякувала за захист.

На чемпіонаті світу з фехтування наприкінці липня Ольга Харлан перемогла фехтувальницю з РФ. За регламентом Міжнародної федерації, після завершення сутички обидві фехтувальниці мали "привітати" одна одну. Харлан висунула вперед зброю і запропонувала "стукнутися" шаблями замість рукостискання. Смірнова натомість хотіла саме рукостискання. Харлан покинула доріжку, а Смірнова залишилася на ній протестувати і вимагати дискваліфікації українки. Лідерку збірної України з фехтування спочатку дискваліфікували, однак потім скасували це рішення.

— Ти їздиш на змагання і коли повертаєшся, напевно, більше помічаєш змін, ніж люди, які постійно в Києві. Як найяскравіша зміна?

— По-перше, Батьківщина-Мати. По-друге, настрої людей змінюються тут — звикають до всього і намагаються жити. 

— У мене є знайома, яка зараз за кордоном, і там вона дуже часто чує російську мову. А ти на змаганнях і в тебе є зброя… Як борешся зі спокусою? Якщо серйозно, вас якось розводять чи що?

— Як показує один випадок, не розводять. По-перше, їм все одно. По-друге, це був перший випадок, коли хтось із фехтувальників зустрівся [з росіянами] і саме фехтував. До цього ми не їздили на змагання, тому що був наказ, що ми не можемо брати участь разом із "нейтральними атлетами" — росіянами та білорусами. Це були перші змагання. Я була першою. Така вже доля. 

— Що по емоційним відчуттям, коли бачиш їх, чуєш їх мову?
— Прапор я не бачила вже давно, і це дуже добре. Ми були на змаганнях у Батумі, в Грузії. Там, звісно, росіян багато. Ми сиділи в закладі, де грав "Океан Ельзи", і розумію, що сидять росіяни і їм некомфортно, а сказати нічого не можуть. Це ж так прекрасно!

— Вітаю тебе з кваліфікацією на Олімпійські ігри, а також із тим, що в тебе є особиста "Барбі"! Ти єдина дівчина в Україні, котра має офіційну виготовлену на її честь ляльку "Барбі", так?

— Так! Але хочеться, щоб було ще українок.

— Тоді назви три українки, на честь яких мають виготовити "Барбі".

— Звісно, ще одна спортсменка — Дар'я Білодід (дворазова чемпіонка світу з дзюдо, — ред.). Думаю також має бути Олена Кравець. Тільки так, що була навколо купа розбитих "кенів" — і вона над ними. Трішки з історії — Леся Українка.

— Твоїм партнером у "Танцях з зірками" був Дмитро Дікусар. Нараз він служить у лавах Збройних сил. Спілкувалися з ним, коли ти не потисла руку росіянці?

— Трішки попереписувалися. Він мені першим написав і сказав, що я крута. Я йому подякувала, як завжди це роблю.

Гостями нового випуску програми "Тихий вечір з Оленою Кравець" стали:  бійці 3-ої окремої штурмової бригади — "Малий""Гал""Лукас" і "Ющенко". Також до студії завітав сержант ЗСУ, професор Федір Шандор. Гостею рубрики Дані Білого "Що там по тактильності?" стала фехтувальниця Ольга Харлан. Музичні гості — Тата Кеплер і Pianoбой Дмитро Шуров, гурт NAZVA.

Проєкт "Тихий вечір з Оленою Кравець" — це легка, спокійна розмова про важливі та актуальні для українців речі і події, яка дозволяє трішки відпочити й відволіктися від напруження, в якому ми всі живемо. Проект завоював серця українців. "Тихий вечір з Оленою Кравець" (повні епізоди та окремі сюжети) разом вже отримав понад 38 млн переглядів* на діджитал-майданчиках каналу "Дім" (YouTube, Instagram, Facebook, TikTok).

*Дані станом на 26.08.2023

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Прямий ефір