Про пісні не для веселощів: гурт MOLODI та співак Ostrovskyi стали гостями #Муз_Оборони

Гостями нового випустку програми #Муз_Оборона на телеканалі "Дом" стали гурт MOLODI та співак Ostrovskyi. Артисти розповіли про рік війни, про перехід на українську мову, про зниклих родичів, загиблих знайомих, а також виконали у студії свої пісні.

Гурт MOLODI створили два друга з Маріуполя — Іван та Кирило. Товаришують вже майже вісім років. Познайомилися під час навчання на електриків. Останні роки хлопці жили та творили в Києві. Разом часто грали на Хрещатику та майдані Незалежності. Одного разу такий їх вуличний концерт зібрав близько 400 слухачів. Після того, як їхнє рідне місто було зруйноване та окуповане, музиканти вирішили писати такі пісні, котрі б відображали їхні переживання.

"Приємно згадувати про Маріуполь тоді і дуже боляче думати про нього зараз. Це місто моїх нічних прогулянок, перших побачень, місце, де сім'я разом", — каже Кирило.

Раніше майже всі пісні Іван та Кирило писали російською, українською — лише кілька штук. Після повномасштабного вторгнення Росії хлопці перейшли на українську і переклали на неї свої російськомовні хіти.

"24 лютого ми були разом. Я приїхав ночувати до Вані і ми зрозуміли, що почалася повномасштабна війна. Трошки паніки, бо ми розуміли, що Київ — це ціль ворога", — згадує Кирило. 

Кирило з гурту MOLODI. Фото: kanaldom.tv

Іван розповів, що на момент початку великої війни мама з його на той момент п'ятирічним братом перебували в Маріуполі.

"Було дуже важко. Не було зв'язку, там маленька дитина, ти не знаєш, що з ними. Дуже нервував я. Але, слава богу, все добре. Мама виїхала у двадцятих числах березня у Львів. Там ми зустрілися і я її посадив на потяг", — розказав Іван.

Іван з гурту MOLODI. Фото: kanaldom.tv

Батьки Кирила розлучені. Тато був у Маріуполі, а мама 24-го якраз мала їхати з Львова до Маріуполя. Квиток жінка не здала, тому що в Маріуполі був молодший брат Кирила.

"Мама виїхала в Англію близько 17 березня. Брат зараз в Маріуполі. Йому 19 років. Він вирішив, що хоче туди повернутися. Нормальних пояснень цьому явищу немає. Батько, на жаль, зник безвісти. Немає ждних свідчень. Поки могили не бачимо, маємо надію, що він може бути живим, але він дуже довго не виходив на зв'язок. Востаннє я списувався з ним вранці другого березня", — ділиться Крилило.

Найважче, кажуть хлопці, — скільки померло невинних цивільних людей, котрих ховали просто на подвір'ях під обстрілами. 

MOLODI. Фото: kanaldom.tv

У другій половині квітня Кирило та Іван переїхали до Львова і стали жити в місцевому хостелі. Стіни між кімнатами були дуже тонкі, говорять артисти, тож було дуже добре чути, що відбувається у сусідній кімнаті.

"О третій годині ночі ми такі: "А давай пісню зробимо!". Сусіди були в захваті від цієї ідеї. Пісня "Біль" — це комплекс образів. У приспіві співається "не тікай, прошу, залишайся тут" — це звертання до однієї людини. Бо всі розходяться, розстаються, відстань між людьми збільшується. Це боляче. "Тільки не мовчи, все як у ночі" — про невідповіді на дзвінки, про невідомість, страх. Ця пісня не для веселощів", — діляться хлопці.

Український блогер, модель та співак Ostrovskyi починав свою музичну кар'єру з репу. Одного разу хлопець познайомився з фотографом Дмитром Коміссаренко. Той став просувати Ostrovskyi в модельний бізнес. Тоді ж хлопець почав робити музику. Після початку повномасштабної війни артист перезавантажив власну творчість. 

Ostrovskyi. Фото: kanaldom.tv

18 березня Ostrovskyi планував випустити альбом, роботу над яким розпочав ще задовго до 24 лютого 2022 року. В цьому релізі мали бути російськомовні пісні. Частину з них переклали українською, решту просто знищили.

Артист бере активну участь у благодійних концертах в Україні та за кордоном. Часто співає перед дітьми, які постраждали від війни.

"24 лютого я був вдома. Мене розбудив сусід зі словами: "Блін, щось почалося". Я відкрив телефон, увімкнув новини — ого. Мене так почало трясти. Не пам'ятаю, щоб мені в житті було настільки лячно. Я зібрав ту [тривожну] валізку і не розумів, куди бігти. Потім вже перебрався до бомбосховища", — згадує артист.

У свій день народження, 1 березня, музикант думав не про святкування, а про Україну, рідний Київ, про те, як виразити емоції всіх українців. Так народилася пісня "Моя".

Влітку Ostrovskyi приступив до роботи над альбомом. До нього увійшла композиція "Цілував би".

"Ця пісня про безмежне кохання. Коли хочеться цілувати, бачити, відчувати. Але не сьогодні. Воно або десь далеко, або вже не твоє", — розповідає співак.

Пісню "Незалежність" Ostrovskyi та MOLODI виконують разом. Вона покликана надавати українцям сил та підіймати дух.

Попередні випуски #Муз_Оборони:

Медіа-партнери
Прямий ефір