Працівники аварійно-відновлювальних бригад отримуватимуть щомісячні доплати — деталі

Працівник-енергетик. Фото: dtek.com

В Україні запускають експериментальний проєкт, який має підтримати працівників аварійно-ремонтних бригад, що сьогодні відновлюють світло, тепло та воду у домівках українців і на підприємствах. Про це повідомив перший віцепрем’єр-міністр України — міністр енергетики Денис Шмигаль, інформує "Дім".

“Щомісяця протягом січня-березня 2026 року такі працівники будуть отримувати державну допомогу — додатково 20 тисяч гривень. Це стосується працівників підприємств усіх форм власності: паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства, “Укрзалізниці”, — поінформував міністр.

Хто отримуватиме доплати?

Доплати отримають працівники аварійно-ремонтних бригад, які залучені у відновленні:

  • електропостачання;
  • теплопостачання;
  • газопостачання;
  • водопостачання;
  • водовідведення;
  • обʼєктів зберігання;
  • транспортування нафти та продуктів її переробки.

Це стосується працівників підприємств усіх форм власності, зокрема:

  • паливно-енергетичного комплексу;
  • житлово-комунального господарства;
  • “Укрзалізниці”.

Механізм підтримки буде зручним і цифровізованим, він передбачає:

  • створення Єдиного переліку підприємств, що виконують роботи;
  • подання онлайн-заявок зі списками працівників бригад;
  • інформування кожного через “Дію” або SMS про право на отримання підтримки;
  • перерахування коштів на вже діючі банківські рахунки в наступному місяці після виконаних робіт.

Міністр подякував енергетикам, тепловикам, газовикам, комунальникам та залізничникам — усім, хто підтримує критичну інфраструктуру та зміцнює український тил.

Читайте також: Як зігрітися за відсутності теплопостачання — прості та дієві поради

Як повідомлялося, для підтримки мешканців Києва та Київської області, де через пошкодження енергетичної інфраструктури ускладнене теплопостачання і відсутнє газопостачання, підготували понад 40 мобільних кухонь.

Загалом у Києві працює 56 точок видачі гарячої їжі. Її готують представники World Central Kitchen та Червоного Хреста, з якими ДСНС уклала меморандуми про співпрацю. За тиждень люди отримали понад 26 тисяч порцій гарячої їжі.

Медіа-партнери
Прямий ефір