Працівники аварійно-відновлювальних бригад отримуватимуть щомісячні доплати — деталі

В Україні запускають експериментальний проєкт, який має підтримати працівників аварійно-ремонтних бригад, що сьогодні відновлюють світло, тепло та воду у домівках українців і на підприємствах. Про це повідомив перший віцепрем’єр-міністр України — міністр енергетики Денис Шмигаль, інформує "Дім".
“Щомісяця протягом січня-березня 2026 року такі працівники будуть отримувати державну допомогу — додатково 20 тисяч гривень. Це стосується працівників підприємств усіх форм власності: паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства, “Укрзалізниці”, — поінформував міністр.
Хто отримуватиме доплати?
Доплати отримають працівники аварійно-ремонтних бригад, які залучені у відновленні:
- електропостачання;
- теплопостачання;
- газопостачання;
- водопостачання;
- водовідведення;
- обʼєктів зберігання;
- транспортування нафти та продуктів її переробки.
Це стосується працівників підприємств усіх форм власності, зокрема:
- паливно-енергетичного комплексу;
- житлово-комунального господарства;
- “Укрзалізниці”.
Механізм підтримки буде зручним і цифровізованим, він передбачає:
- створення Єдиного переліку підприємств, що виконують роботи;
- подання онлайн-заявок зі списками працівників бригад;
- інформування кожного через “Дію” або SMS про право на отримання підтримки;
- перерахування коштів на вже діючі банківські рахунки в наступному місяці після виконаних робіт.
Міністр подякував енергетикам, тепловикам, газовикам, комунальникам та залізничникам — усім, хто підтримує критичну інфраструктуру та зміцнює український тил.
Читайте також: Як зігрітися за відсутності теплопостачання — прості та дієві поради
Як повідомлялося, для підтримки мешканців Києва та Київської області, де через пошкодження енергетичної інфраструктури ускладнене теплопостачання і відсутнє газопостачання, підготували понад 40 мобільних кухонь.
Загалом у Києві працює 56 точок видачі гарячої їжі. Її готують представники World Central Kitchen та Червоного Хреста, з якими ДСНС уклала меморандуми про співпрацю. За тиждень люди отримали понад 26 тисяч порцій гарячої їжі.














